Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Virológus, toxikológus,...

Virológus, toxikológus, gyógyszerész, vegyész közül mindegyik végez állati kísérleteket?

Figyelt kérdés
Valamelyik szeretnék lenni ezek közül,de imádom az állatokat,és ha van állatkísérlet akkor lemondok róluk :)

2016. aug. 3. 17:57
 1/9 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
Állati kísérleteket elég sok kutató végez, még azok is akik munka közben nem látnak állatot. Állatkísérletet viszont még a virológusok, toxikológusok, gyógyszerészek közül sem végez mindenki. A vegyészek pedig ritkán kerülnek állatok közelébe így.
2016. aug. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A négy szakma közül én a virológusra mondanám azt, hogy ő biztos végez állatkísérleteket. A toxikológus bizonyos esetekben végezhet, de nem jellemző, és ha nem akarja megoldja más. A vegyészek nagy része a laborban nem találkozik állatokkal. A gyógyszerészek pedig csak akkor, ha olyan területen szeretnének kutatni. (Az utolsó 3 szakmával képben vagyok, én is köztük vagyok.)
2016. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha a gyógyszerész nem,akkor honnan tudja,hogy az adott gyógyszer hatásos -e?

Első: és a virológus hogy látja,hogy egy vírus hogy viselkedik a gazdatestben?

Második: vegyészek csinálják a samponokat is nem?mert vannak vegán samponok,amiket nem tesztelnek állatokon,akkor a többit igen gondolom :0


Bocsi ha fogyatékos kérdéseket teszek fel,de nem tiszta :D

Nem szeretnék olyan munkát,ahol állatokat kínoznak :(

2016. aug. 3. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Virológus és toxikológus már egy ráépített képzés ill munkakör, de általában biológiához kapcsolódó alapképzettség kell hozzá (biológus, biológia szakos tanár, állatorvos, orvos, gyógyszerész, esetleg vegyész). Egy adott munkahelyen azonban konkrétan az állatkísérletet nem feltétlenül közvetlenül az említett szakember hajtja végre, hanem egy középkáder: technikus, asszisztens, állatgondozó. Vagyis önmagában ez ne tartson vissza.
2016. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tudat,hogy a munkahelyemen bántják az állatokat alapból hányingerrel tölt el. :) nem az a bajom,hogy nekem kell csinálni,hanem,hogy állatokon tesztelt dolgokat kell vizsgálnom...már ez is nagyon visszataszít engem
2016. aug. 3. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Talán a vegyész az, aminek van olyan specializációja, ami állatkísérletektől mentes (na persze nem a gyógyszervegyész)
2016. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Bocsi , de neked nagyon hülye felfogásod van.

Ennyi erővel akkor hajat miért mosol? Te magad írtad hogy a samponokat is tesztelik állatokon. Vagy minek szedsz gyógyszert , miért veszel fel védőoltást? Mielőtt eljutott hozzád állatokon tesztelték.

Nah a te felfogásod ugyanez csak egy másik oldalról. De nekem az az érzésem , hogy inkább csak túl játszod a szereped. :)

2016. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom nagyon az állatokat :D vegán samponom van,és inkább a Gyógynövényeket szeretem...persze tudom,hogy miattam is ártanak az állatoknak,de ha nem mosnék hajat is tesztelnék állatokon....viszont én nem szeretnék,azért van különbség :)
2016. aug. 10. 15:48
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Akkor mondj le ezek mindegyikéről. Mindegyik szakma erősen állatkísérletekre épül, hiszen az emberek gyógyítása a cél, de rajtuk nem kísérletezhetsz.


Én is imádom az állatokat, volt már mindenféle. Most cicáim vannak. Amúgy komoly állatkísérleteket végzünk, de pont egy olyan technológiát fejlesztünk, amivel 100-adára csökkenthetőek az állatáldozatok egy vizsgálatnál. (Gyógyszer,alkalmazott kutatás stb)


Én ezzel megbékéltem, tudom, hogy az az egér nem hiába adja az életét. (Pl beteg emberek gyógyítása és az emberi élet mindennél előrébb való...)


Kicsit álszent dolognak tartom, hogy ennyire rettegnek ettől a dologtól az emberek. oké vegán sampon, műbőr cipő, vegán étrend stb... de a betegségekre a gyógyszert és a vakcinákat ugyan úgy beszeditek/beadatjátok.

Állatkísérletek nélkül kb a 30 éves kort sem élnétek meg, mert nem tudtuk volna kifejleazteni máshogy.

2016. okt. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!