Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Veszélyes lehet? (többi lent)

Veszélyes lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na tehát akarok venni egy ilyen trícium "kulcstartot" legalábis azt irják cimnek,de én nem a kulcs karikára akarom rakni hanem egy nagyóbb láncra és nyakláncnak használnám én ugy tudom,hogy nem veszélyes de melkasközelben sem?nem 0-24-ben lenne rjtam csak kb:reg 8-tól est 6-ig.szerintem ha kézben tartva meg táskában meg zsebben nem káros akkor nyakláncnak sem melkasnál de azér megkérdezném a véleményetek.

2016. aug. 31. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A trícium tisztán béta bomló izotóp, az üveg és hasonló tömör dolgok szinte millis vastagságban is megállítják, és gondolom valami üveg vagy hasonló búra alatt van a trícium és a foszfor, legalábbis azt tippelném, hogy világít ez a kulcstartó azt a célt szolgálja benne a trícium, szóval gyakorlatilag egy fogröntgen jóval nagyobb kockázat, persze azért alvásnál meg ilyeneknél mikor nem kell nyaklánc vedd le az a biztos, de amúgy 0-24-ben hordva se lenne tőle semmi bajod ez biztos.
2016. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Ezeket úgy szabad csak gyártani, hogy a sugárzását úgy megállítja a burkolat, hogy a természetes háttérsugárzásnál több nem jut ki. Ami kijut, sem jut át a bőrödön.


Az más kérdés, hogy milyen forrásból, milyen bevizsgálással származik, mert a fénylését agresszívabb sugárzó anyaggal lehet növelni és bizony pl. Kínában én nem zárnám ki, hogy ezt ki is használják.

Ha valóban csak trícium, akkor veszélytelen.

De ha fű alatt megdobják más izotópokkal is, hát...

2016. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem méresd meg ásványboltban!

Ahol mindenféle köveket ásványokat árulnak, ott tartanak sugárzásmérőt is, mert bármelyik kő származhat olyan helyről ahol sugárzó ásványok vannak és azt ők sem szeretnék ha ott tartanának ilyent az orruk előtt, ezért minden a boltba kerülő dolgot megmérnek először és csak utána teszik az árukészletükbe.


Oda elviszed amikor megérkezik a csomagban és megkéred, hogy mérjék már meg legyenek kedvesek, mert ezt és ezt szeretnéd vele tenni és nem tudod nem ártalmas-e. Szerintem még nem is kérnek érte pénzt és megnézik neked.


Volt a régi munkahelyemen olyan füstérzékelő, amiben izotópot használtak. Azt kipróbáltam, hogy közel tartott sugárzás mérővel milyen távolságból mérhető mellette bármi. Közvetlenül szorosan mellette volt sugárzása, de már pár centiméterre eltávolodva a sugárzás rohamosan gyengült és 5 centire már tőle teljesen megszűnt.


Szóval én mindenképp megméretném közvetlenül a sugárzásmérő oldalához tartva, ahol az érzékelő cső van benne, mielőtt magamhoz pár cm-nél közelebb teszem, esetleg bőrkontaktban hordanám.

Jó, hogy feltetted a kérdést, mert sohasem lehet tudni mit tettek bele a kis kínai mérnökök, hogy látványosan világítson, na meg milyen távolságból biztonságos teljesen.


A sugárzásmérőt olyan állásba érdemes állítatni, hogy kattogjon (füttyödjön a sugárzás hatására) és a kattogás s


Volt nekem régi LCD óra hasonló hátlap világítása és kifelejtettem egy javított LCD kvarcórából még az ilyenek őskorában, így maradt nálam. Aztán bele tettem egy fém filmes dobozba a biztonságos tárolás érdekében és valahol biztos meg van az de már ki tudja hol, pedig ha meglátnám a kis fém hengert, akkor biztosan ráismernék, amibe tettem akkor, még vagy 40 évvel ezelőtt :) Szerintem már el is veszthette a flureszkálását annyi idő alatt. Akkor is csak az egyik világított halványan a kettő kicsi csík közül.


Egyébként találtam egy régi fórumon arról információt, amit tervezel venni. Valaki rendelt ilyent és megmérte. A normál háttér sugárzásnak kb a háromszorosát lehetett mérni a közelében, ami nem sok.

2016. aug. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!