Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A lítium ion akkumulátorok...

A lítium ion akkumulátorok tüze, hogy alakul ki?

Figyelt kérdés
Maga a lítium ég benne olyan hevesen? Sok ilyen videó van a neten, mi zajódik le az akksiban, hogy ennyire nagy tüzet tud okozni?
2016. szept. 5. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A lítium a létező legkönnyebb fém, és iszonyatosan reakcióképes. A levegő oxigénjével is azonnal reakcióba lép, ezért ilyen heves a tüze.

(Ha tűzbe dobod, még nagyobb a hatás, nekem krátert vágott a talajba az akku mikor rádobtam!!!)

2016. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor a fő ok a melegedés? Láttam olyat, hogy szeggel átütötték és füstölni kezdett. A szeg rövidre zárta a cellát és az így felmelegedett lítium ég el?
2016. szept. 5. 16:10
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
Hidrogénfejlődés is van, a gyújtóforrás lehet a szigetelés, borítás műanyagja is. Persze a kiindulás a zárlati áram hőfejlesztése.
2016. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2016. szept. 6. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!