Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy-hogy egy mágnes sosem...

Hogy-hogy egy mágnes sosem veszti el mágnesességét?

Figyelt kérdés

tuttommal így van, de hogy lehet?


csak mer' akkor ezt fel lehetne használni "energia csinálásra" de ilyenről még nem hallottam , hogy a mágnes munkáját kihasználva fejlesztenek energiát, van ilyen?


2010. ápr. 23. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy tanultam, hogy pl.melegítés hatására elvész a mágnesség.

Nem tudom hány éves lehetsz, de tudni illene, hogy pl.az áramfejlesztés lényege - tekercs mozgatása mágneses térben.

2010. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig használják. Így működnek a generátorok (kis része) és a dinamók.

A mágnesességét, pedig azért nem veszítik el, mert a mágneses momentumai rendezetten álltak be és rögzültek.


Ahogy az első is mondja, persze felhevítve a mágnesek is Elvesztik mágnesességüket.

2010. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tanultad, mert egyrész külső hatásra elveszítheti gyorsan, de természetes körülmények között is elveszití évek-évtizedek vagy mégtöbb idő alatt, függően a fajtájától.
2010. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Úgy nem lehet ám áramot termelni hogy áll a mánes aztán dől az áram!
2010. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elveszti magnesesseget,de meg az ukunokad sem eri azt meg
2010. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Atyám! Mit tanítanak manapság az iskolákban???


Az elektromos energia, amit te is használsz most az végső soron mágneses elven nyerjük.

Legyen szó ato, szél, vagy vízenergiáról a meghajtás módja mindegy, de a lényeg az elektor-mágneses elv.

2010. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ütésre is csökken a mágnesessége.

A mágnes lényege, hogy benne elemei mágnesek vannak, rendezetten. Ha bármi okból (ütés, hő) veszítenek a rendezettségükből, akkor a mágnes ereje csökken.


Energiát meg akkor lehet vele termelni, ha munkát fektetsz be.

2010. ápr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az energia csinálásra nem lehet felhasználni a mágnest, mert annak az energiája állandó, energiát akkor lehet termelni, ha az energia változik. Gondolj bele ez olyan mint egy tál víz, annak is van többek között van helyzeti energiája, mégse tudsz energiát termelni, csak ha elkezded kiönteni belőle azt. A mágnes ugyanilyen elven tud energiát termelni: lásd az generátorokat és a dinamókat.
2010. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A mágnesek vonzó-taszító mozgását egy bizonyos szerkezetben szerettem volna én is forgó mozgássá alakítani(energia kinyerésre), de sajnos ha állandóan kitesszük mágneses inzultációnak az egyik mágnest 1 másikkal ,akkor bizony hamar elveszítik a mágnesességüket.

Az,hogy 1 sima vaslemezhez rögzítve évezredekig ott marad egy hűtőmágnes,az nem jelenti hogy ha kemény munkára befogod akkor is meg tartja ezt a mágnesességet,legyen akár egy mai hi-tech ritkaföldfém mágnesről is szó. Úgyhogy a hosszútávú energia kinyerés nem működik pusztán mágnesek segítségével. Sajnos.

2010. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!