Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a köbgyöktétel?

Mi az a köbgyöktétel?

Figyelt kérdés
Nekem egy 170-es IQ-jú ember azt mondta, hogy az egy nagyon erős matematikai tétel. Az interneten meg nem találok róla semmit. Valaki tud róla?

2016. okt. 3. 00:04
1 2
 1/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen konkrét megnevezés nincs. Vannak tételek amik a témával kapcsolatosak, azokat mid nevezhetjük így. Elnézést ha rosszul tudom, nem vagyok matekzseni.:D
2016. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mojjo ***** válasza:
69%
Fun fact: az IQ-nak semmi köze a lexikális tudáshoz.
2016. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen tétel, de lehetne. :D

Pl.: Két pozitív köbszám összegének köbgyöke sohasem egész szám!

2016. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:

"Fun fact: az IQ-nak semmi köze a lexikális tudáshoz."

Sőt még az aritmetikaihoz sem feltétlenül.

2016. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem találtam ilyen tételt, az angol nyelvű keresés a racionális gyökök tételéhez vezet, ami segít megtalálni a polinomok racionális gyökeit.
2016. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Mojjo & Wadmalac : mondják ezt az alacsony I.Q-júak !
2016. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg az illetőnek annyira magas az IQ-ja, hogy a köbgyöktételt is csak ő ismeri, és mivel irigy, meg is tartja magának. :)
2016. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
0%

"Mojjo & Wadmalac : mondják ezt az alacsony I.Q-júak !"


Ó, persze.

Meg kéne nézni, milyen képességeket vizsgál az IQ (főként a Raven-tesztet értem ide) és utána írni ilyen okosakat. :)

2016. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 dq ***** válasza:

Mindenesetre a "semmi köze" kifejezést nagyon rosszul, éppen ellentétesen használjátok mint ahogy kell. Általában mindennek van köze mindenhez. Ha veszünk két, nem túl távolról származó halmazt, akkor "jó eséllyel" a metszetük vagy nagy lesz (a halmazok méretéhez képest) vagy pici.

Vagy kizárják egymást, vagy együtt járnak. Ha találkozol valakivel, akinek fotografikus a memóriája és nem teljesen debil, akkor jó eséllyel mondhatod hogy átlag fölötti okos (forrás:sztereotípiák). Ugyanígy a nagy IQ gyakran együtt jár más járulékos dolgokkal, amelyek szintén együtt járnak általában (lásd még: értelmezõ szótár: 'okos')

Ezért is mérhetõ az IQ, és ezért is fontos a mértéke; mert az 'okosság' különbözõ formái együtt járnak egymással és az IQ teszt által mért valamivel is.


Máshogy: ha p és q két tulajdonság, akkor a

> (p->q) v (q->p)

Kifejezés azonosan igaz, tehát két tulajdonság közül valamelyikbõl következik a másik.

((vicc))

2016. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mojjo ***** válasza:
@9: köznapi értelemben használtuk a kifejezést, szófordulatként. Hasonlatos ez az "ezer éve nem láttalak" szófordulathoz - ott is rá lehet mutatni, hogy nem is él addig egy ember, sőt, lehet ezt magasabb szintre emelve, a biológia tudományaba tartozó ismereteket citálva tenni, és technikailag még igaza is lenne, aki így tesz, csak épp felesleges. Itt is hasonló a helyzet :)
2016. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!