Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a leghatékonybb széltur...

Melyik a leghatékonybb szélturbina?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy van sokféle típus, és új megvalósítások, sőt még magyar újítás is van. Melyik a leghatékonyabb?
2010. ápr. 25. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán van értelme a kérdésnek, mert túlságosan lesarkítod. Alapvetően kétféle szélkerék használatos, a régebbi tipusú sok lapátos, és az újabb, 2-3 lapátos. Mindekettőnek megvan a maga előnye-hátránya, pl karbantartás, szélsebesség, költség stb szempontjából.

A prototipusok pedig még nem elég fejlettek ahhoz, hogy ipari mértékben használhatóak legyenek.

2010. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dellfil ***** válasza:
100%

Két fő megoldási lehetőség létezik.

1.A turbina tengelye párhuzamos az áramló levegő irányával. (Axiális turbina) Ezek terjedtek el. Ilyeneket láthatsz általában. (Az, hogy hány lapátja van most közömbös.)

2.A turbina tengelye merőleges az áramló levegő irányára. (Radiális turbina) Ilyenre példa a magyar "újítás".

A hatékonyság csak egy a sok-sok kritériumnak, aminek meg kell felelni egy konstrukciónak. Hatékonyság alatt nem csak a hatásfokot értjük - azaz azt, hogy az adott mennyiségű átáramló levegő energiájából milyen százalékban lesz elektromos energia - hanem az ár, az élettartam, javíthatóság, környezetterhelés (zajszint!) mennyire optimalizálható.

Azt, hogy melyik a leghatékonyabb, nehéz eldönteni. De biztos várható erőteljes fejlődés ez ügyben.

[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És miért is nem érdeke az államnak hogy támogassa az efféle kezdeményezéseket? Elvégre ez hogyha azt vesszük ingyen van, és nem fogy el ha jól tudom?
2010. ápr. 26. 10:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez:)

[link]

2010. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!