Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van napi és szezonális...

Miért van napi és szezonális hőingás a tengerek, óceánok partjánál? Mi okozza?

Figyelt kérdés

2016. okt. 8. 10:47
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem igazán világos a kérdés. Nem csak a tengerek partjainál van ilyesmi, mint bizonyára azt már minden ember észrevette a saját bőrén, akkor is, ha nem tengerparton lakik :) A Föld tengely körüli forgása, valamint Nap körüli keringése (valamint a Föld tengelyének a keringés síkjához képesti dőlése) okozza - pontosabban a Föld adott pontját érő napsugárzás mennyiségének ezen jelenségekre visszavezethető változásai.
2016. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dellfil ***** válasza:
100%

A kérdés helyesen így hangzik:

"Miért van KISEBB napi és szezonális hőingás a tengerek, óceánok partjánál? Mi okozza?"

A víz nagy hőkapacitása. A víz sokkal több hőt tud tárolni, mint a szárazföld, ezért kiegyenlítő hatása van a hőmérséklet változásra.


dellfil

2016. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: én ennyire nem vagyok profi gondolatolvasásban :) De valóban, így lenne értelme a kérdésnek.
2016. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, igen valami ilyesmit szerettem volna kihozni a dologból:D de a szezonális hőmérsékletre hogy van hatással az hogy az óceán lassabban veszi fel, de jól tárolja a hőt, mert úgy napi szinten értem , de szezonálisan min változtat?
2016. okt. 8. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!