Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valahonnan nézve tényleg csak...

Valahonnan nézve tényleg csak sötétséget (vagy szinte sötétséget) látunk csak az univerzumból?

Figyelt kérdés

Elméleti síkon az lenne a kérdésem, hogy mennyire valószínű az, hogy valahonnan nézve tényleg csak sötétséget (vagy szinte sötétséget) látunk csak az univerzumból?


Gondolom nem sok olyan pont van, ami ennyire távol van mindentől, de például biológiai okokból lehetséges ez?


2016. okt. 8. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt a részt hogyan érted, hogy "szinte sötétséget"?
2016. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
biológiai okokból lehetséges: ha kiszúrod mindkét szemed, akkor minden pontban teljesül.
2016. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

hát hogy fényeket nem igazán lát egy átlagos látású ember.


A konkrét esetem:


Egy számítógépes játékon gondolkodom, ahol először a játékos azt hiszi, ez nem a valóság, és hogy csak egy semmiben lebegő dologban játszódik a játék.

És később, amikor meglát csillagászati objektumokat (mert halad a lebegő dolog), akkor eszmél rá, hogy ez valóság univerzumban játszódik.


És az a kérdésem, hogy hogyan lehetne elhitetni a játékossal, hogy ez nem a valóságban űrben van? (és később ezt a tévhitet eloszlatni)

2016. okt. 8. 18:17
 4/12 anonim ***** válasza:
biológiai okokból csak a látható fény tartományát észleljük, de egyébként mikrohullámú háttérsugárzás az van mindenütt
2016. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kommentedet kétszer is elolvastam, de nem vágom :D Egy semmiben lebegő dolog?... mi a játék neve? Kíváncsi lettem.
2016. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még csak most tervezem. És valamennyire reálisnak szeretném. Ezért kéne tudnom, hogy lehetséges e az, hogy az ember nem lát semmi csillagászati objektumot
2016. okt. 8. 19:12
 7/12 anonim ***** válasza:
vannak nagy üres terek a galaxishalmazok közt
2016. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de azok olyan nagyok hogy a messzi napok, galaxisok fénye el se jut a "közepéig" ?
2016. okt. 8. 19:26
 9/12 anonim ***** válasza:
szabad szemmel valszeg nem látszanak
2016. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Végülis... ha belekerülsz egy fekete lyukba, akkor látsz fényt? Nem merem kijelenteni, mert lehet, hogy hülyeséget mondok. A fekete lyuk roppant érdekes dolog.
2016. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!