Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány fokon ég a fenyőfa?

Hány fokon ég a fenyőfa?

Figyelt kérdés

2016. okt. 14. 16:17
 1/4 dellfil ***** válasza:
100%

Az rengeteg tényezőtől függ. Megfelelő mennyiségű tiszta oxigénben, jó hőszigetelés mellett egészen más hőmérséklet alakul ki, mint például szabad tűzön.

Azt már sokkal pontosabban és könnyebben meg lehet állapítani, hogy mennyi hőenergia szabadul fel egy kilogramm tökéletes elégése során.

Ez az égéshő.

[link]

A fűtőérték ebből már kiszámítható, ha tudjuk mennyi vízgőz távozik égéskor.

"Egy tüzelőanyag fűtőértéke az a hőmennyiség, amely 1 kg tüzelőanyagból kinyerhető olyankor, ha a füstgázzal együtt távozó víz gőz halmazállapotban hagyja el a berendezést. Értékét úgy kapjuk meg, ha az anyag égéshőjéből[1] kivonjuk a gőzként távozó vízmennyiség párolgáshőjét."

Ebből:

[link]

De ha fűtés szempontjából vagy kíváncsi...

[link]

Ha másért... :D

[link]


dellfil

2016. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

igazából aluminiumot akarok olvasztani,és nemtudom hogy elég e a kert végében lévő diófa,vagy szenet vegyek. Téglából csinált kályhában csinálnám,beásva a földbe,hőlégfúvóval fujdogalnam ugyhogy szerintem a max amit ki lehet belőle hozni :D

2016. okt. 14. 17:13
 3/4 dellfil ***** válasza:
100%

Alumíniumot? Hmm. Az olvadáspontja kb. 660 C°.

Szerintem menni fog, csak arra vigyázz, miben olvasztod. Mert az általad leírt elrendezés - szerintem - megolvaszthatja a "tégelyt" is, ha az nem megfelelő anyagból van. (Merőkanállal ne próbálkozz. :D) Elég vastagfalú nyeles vasedény biztos kibírja. (Kb. meggyvörösen) De hőálló kerámiatégely lenne a legbiztosabb. Az ráadásul nem szennyezné az olvadékodat.


dellfil

2016. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,sokat segítettél! :)
2016. okt. 14. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!