Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet megoldani egy másodrendű inhomogén diffegyenletet?

Figyelt kérdés
Az inhomogenitást okozó tag konstans. A homogén megoldás megvan, de az inhomogén partikuláris megoldását hogyan lehet előállítani?
2016. okt. 28. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Lineáris az egyenlet? Állandóegyütthatós?


Ha mindkét kérdésre igen a válasz, akkor egyszerűen a próbafüggvény módszerrel találsz partikuláris megoldást.


Ha lineáris, de változóegyütthatós, akkor a két állandó variálásának a módszere a célravezető, Wronski-determináns, stb.


Ha mindkét kérdésre nem a válasz, akkor nincs általános módszer, esetleg helyettesítéssel visszavezethető egyszerűbb tipusra, vagy numerikus módszerhez kell folyamodni.


Kérdés?

2016. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem neked amúgy a próbafv. kell. Felveszed konstansnak a partikuláris megoldást.

Az együtthatók egyeztetéséből majd kijön, h. konkrétan mennyi.

Semmi bonyolult...

2016. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megvan. Régen nem dolgoztam már diffegyenletekkel és szimplán elfelejtettem azt, hogy hogyan kell alkalmazni a próbafüggvényes módszert. Így aztán rosszul is csináltam fejben. Most leírtam és rájöttem, hogy mit rontottam el, próbafüggvénnyel tökéletesen kijött. Köszi a válaszokat!
2016. okt. 28. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Most már csak azt kell megfejteni, miért pontoztak le?!
2016. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!