Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Altérre és bázisra tudtok...

Altérre és bázisra tudtok példákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni, magával a fogalmakkal tisztába vagyok, de elképzelni sehogy nem tudom őket, ha valakinek lenne egy kis ideje, segítene ezt nekem vizualizálni és néhány példát ráírni?

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2016. okt. 30. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem azért nem válaszol senki, mert aki tudja, miről van szó, az azt is tudja, hogy ezek nem vizualizálós dolgok. Pont az lenne a lényeg, hogy absztrakt fogalmakat megtanulj kezelni.


Amúgy ha nagyon akarod, az euklideszi térben bármely az origón átmenő sík egy 2 dimenziós altér, bármely az origón átmenő egyenes pedig egy 1 dimenziós altér. Egy egyenesnek bármely pontja bázisa, tehát mondjuk ha veszed az x tengelyt, mint egyenest, akkor annak bázisa lesz pl az (1,0,0). A síknak ugyanígy bármely két pontja bázist alkot, amelyek nem esnek egy egyenesre.

Ez egy konkrét vektortér volt. Ha ezt elképzeled, akkor még mindig csak az euklideszi teret képzelted el, nem ragadtál meg szinte semmit a lineáris algebrából. A eukl. tér tulajdonságait vizsgálod, nem egy absztrakt algebrai struktúráét.

2016. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszont az is igaz, hogy a vektorterek viszonylag egyértelműen jellemezhetők az alaptestükkel és a dimenziójukkal.

Azaz a valós számok fölötti vektorterek azok a terek, amiket elképzelsz egy, két, három, vagy akárhány dimenzióban.

2016. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!