Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valamilyen cáfolat arra,...

Van valamilyen cáfolat arra, hogy a világ, amelyben élünk, egy szimuláció?

Figyelt kérdés

Több cikket is találtam, amelyben azt bizonygatták, hogy a világ csak egy szimuláció.

[link]

[link]

[link]

És még sok másik.


Viszont ennek az elméletnek a kritikáját szinte sehol nem találtam meg. Van valamilyen cáfolat arra, hogy a világ, amelyben élünk, egy szimuláció?


2016. nov. 1. 17:48
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
9: Az csak atomi szinten "kvantált". Tetszik vagy sem, egy elmélet szerint a szimuláció valószínűsége végtelen az egyhez.
2016. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Mojjo ***** válasza:
80%

@11: mondom én, hogy válts gyógyszert. Ez egyre súlyosabb. A végén még szövődményei lesznek.


De akkor nézzük sorban:


@7:

- A tér nem tudjuk, hogy kvantált-e. Ha a Planck-hosszra gondolsz, az a legkisebb mérhető hossz, de egyáltalán nem biztos, hogy a legkisebb létező hossz, illetve, hogy van-e bármiféle jelentősége. A téridő szerkezetét jelenleg legjobban leíró modellünm, az általános relativitáselmélet szerint a tér _nem_ kvantált. Az áltrelt a kvantummechanikával összebékíteni próbáló elméletek közül a legnépszerűbb, a (szuper)húrelmélet(ek) szerint a tér szintén _nem_ kvantált. Egy kevésbé népszerű kvantumgravitáció-jelölt, a hurok-kvantumgravitáció szerint kvantált. De a hurok-kvantumgravitációval komoly gondok vannak (pl kapásból nem Lorentz-invariáns), nem véletlen, hogy a legtöbb "beyond GR - beyond SM" kutató inkább a húrelmélettel foglalkozik.


- A részecskéknek nincs semmiféle energiamaximuma 10^8 eV-nál. Erre rá sem tudok jönni, hogy egyáltalán honnan szedted. A t kvark, a Z, W és Higgs-bozonok tömegei kapásból a 10^11 eV nagyságrendbe esnek. Gyorsítókban 10^12 eV energiákkal ütköztetünk protonokat. Egyszerűen hülyeség ez a 10^8 eV maximum, de nem is kicsi.


@8:

Az álmaidban tény. Max, ha a világ neked a World of Warcraft. Na, az pixelekből áll.


@11:

A valószínűség egy 0 és egy közötti szám. Nem létezik (!) 1 feletti valószínűség. A biztos esemény valószínűsége 1. Szóval ez a végtelen az egyhez :D Anyám... Még az általános iskolás matek sem megy, de a világ felépítéséről okoskodnál? Amúgy egyszeri eseményekre nem értelmezünk valószínűséget, de ez már csak hab a tortán.

2016. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

Pár ráérősebb okos fej gondolkodik azon, milyen módszerrel, egyértelműen kimutatható vizsgálattal lehetne ezt kétséget kizáróan megállapítani.

Eddig az összes teória és kísérlet megbukott.


Egyelőre két megoldás lehetséges.

1. ez a szimuláció olyan Q jó, felbontásban, működési sebességben, önálló hibajavításban, felhasznált paraméterek mennyiségében, hogy nem tudjuk megfogni, ehhez a mai ismereteink szerint olyan számítógépes hardver kellene, ami nagyságrendekkel összetettebb, mint az egész univerzumunk, szubatomi szinttől makrovilágig.

Gyakorlati szempontból végtelen számítási kapacitást feltételez.


2. nem szimulációban élünk.


Na melyik hangzik valószínűbbnek?

Természetesen ez csak szubjektív, filozófiai téma egyelőre.

Van esély a szimulációra. Arra is, hogy úgy van megírva, hogy semmiképpen ne vegyük észre a szimuláció hibáit.

hogy ha mégis észrevesszük, induljon újra, úgy, hogy holnap reggel felkelve senki se tudja, hogy volt hiba.


De ez már sci-fi.

És hogy ÉN miért vélem úgy, hogy HA szimulációban élünk, akkor sem fogjuk sosem megtudni, mert úgy vagyunk programozva, hogy ne tudjuk meg, arra ajánlanám a Dark city c. sci-fi filmet.

2016. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:

"olyan számítógépes hardver kellene, ami nagyságrendekkel összetettebb, mint az egész univerzumunk, szubatomi szinttől makrovilágig. "


Faxság.


Lehet a világ összetettebb és ez 1 butított változat ami elfér egy kis pendriveon, mi is tudnánk csinálni egy 8 bites simet és azt hinnék az ottévők a mi világunk sem összetettebb.

2016. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek jogában áll bármit képzelni a világról. Ez a gondolatszabadság alaptétele. Ha azonban a képzelete alapján cselekedni is fog valaki, akkor szembetalálkozik más emberek tetteivel. Aztán vagy tudják egyeztetni, vagy nem. Ha igen, a világ megy tovább, ha nem, az erősebb győz. Így, vagy úgy.


Nekem nincs kifogásom a világ pixelalapú volta ellen. De ha elkezded kinyomtatni a hasonmásom, fenéken billentelek.

2016. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Wadmalac ***** válasza:
94%

"Faxság."

Amúgy végigolvastad az egész kommentet, vagy csak addig, hogy lefaxozhass valakit?


Mert nulla újat mondtál, ott van ugyanazon kommentemben az is, amit te írtál.

2016. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:

"Gyakorlati szempontból végtelen számítási kapacitást feltételez. "


Dehogy. Azt se tudjátok véges e a világegyetem de ha tágul akkor igen. Az meg véges kapacitás. Vagy ellentmondás.

2016. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Mojjo ***** válasza:
76%

@17:

"Azt se tudjátok véges e a világegyetem de ha tágul akkor igen."


Mi köze a világegyetem végességének/végtelenségének a táguláshoz? A világegyetem jelenlegi tudásunk szerint lehet véges és végtelen nagy is - ezt nem tudjuk. Azt viszont biztosan tudjuk, hogy tágul.

2016. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
Ha tágul akkor hogyan lehetne végtelen? Ha tágul azt jelenti kifelé tolja a határait.
2016. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Mojjo ***** válasza:
100%

@19: most hirtelen egy matematikai példa jut eszembe, ami segíthet ezt megérteni.


Nézzük a számegyenest és vegyük a 0 és 1 közötti valós számokat. Mennyi van belőlük? Végtelen sok. Namost kezdjük kitolni ezt a halmazt felfelé, meg lefelé is. Először -0,5 és 1,5 közé, aztán -1 és 2 közé, és így tovább. Mit látunk? Hogy bővül a számhalmazunk, azaz tágul a benne lévő számok köre - pedig az eleve végtelen volt!


Pont így kell ezt is elképzelni. A végtelen abszolút nem azt jelenti, hogy nem bővíthető.

2016. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!