Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Koponya "szerzés" hogy működik?

Koponya "szerzés" hogy működik?

Figyelt kérdés
A legtöbb orvosisnak van, amiről/ből tanul. De elvileg illegális ilyesmit készíteni - eladni - megvenni - otthon tartani. Akkor ez most hogy van? Mondjuk ha van egy ismerős, aki meghalt, de pl egy rokona akar koponyát, kérheti a patológiát, hogy 'lécci, készítsétek már ki nekem'? Ha tudtok erről bármit, örülnék neki - kíváncsiságból, meg hát még jól jöhet, ha tudom. Trollok, keressetek másik játszóteret pls.

2016. nov. 23. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
El nem hinnéd mire jó az internet: [link]
2016. nov. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk igazi volt a koliban, amiről tanultunk, de nem tudom, ki és honnan szerezte. Az biztos, hogy nem mi főzögettük ki.:-)
2016. nov. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is igazi volt az általánosban, Samunak hívták. Mármint a sulin belül, hogy eredetileg is Samu volt-e a neve, azt látod eszembe se jutott megkérdezni...
2016. nov. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
SZTE-s vagy, mi? :D
2016. nov. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az előzőek jól megválaszolták.

"De elvileg illegális ilyesmit készíteni - eladni - megvenni - otthon tartani. "

Ezt honnan szedted? Mert ebből semmi nem igaz! Ezt mind lehet, törvény nem szól bele!

Legfeljeb ba készítést bízzuk szakemberre és lehetőleg önkéntes vagy ismeretlen egyénből készüljön.


Sírt kiásni, kriptát fosztogatni, engedély nélkül na az kegyeletsértés!

2016. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

1. és legegyszerűbb felsőbbévestől megveszed..vagy kölcsönkéred

2.rendelsz vmi műanyag szart 50ezerért, mert ami annál olcsóbb az maximum halloweenkor jó szórakozni

3.körbenézel a családban hátha van vmi ismerős aki tud "szerezni"

4.interneten felveszed a kapcsolatot vkivel, aki ezzel foglalkozik, igazi koponya nettó ára 80-100K körül van


Az én esetemben családban maradt a dolog-unokatesóm szintén orvosis volt, és megörököltem :DD


L/20/PTE

2016. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
82%

"legtöbb orvosisnak"

Ez nem igaz. Orvosis medikusok 99% nincs saját koponyája amin tanulhat (sajátján kívül :) ).

SOTE-n lehet bérelni és boncteremben lehet azon tanulni, hazavinni nem lehet.


Amúgy ahogy te is mondtad, igazit árulni illegális, a műanyagot megvenni pedig hülyeség, erre van a bonctermi gyakorlat és a bérlés, vizsgaidőszakban konzultáció.


Ezen az alapon gondolom feltételezed, hogy mindenkinek van otthon egy egész tetem is? - Hiszen kismedencét és izmokat is meg kell majd tanulni valamikor :)

2016. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

# 5


Nem illegális ha van, vagy havernak kölcsönadod. De elvileg illegális pénzért árulni igazi koponyát. Jófogásra és egyéb hirdetős oldalakra se teheted fel csak a műanyagot.

2016. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a ~20e forintos műanyag, 3 részest használtam. Pár képlet nem volt rajta, de ezeket megnéztem a gyakos, valódi csontokon/ anat múzeumban. Otthoni tanuláshoz tök jó volt az enyém.

Elég volt az anat 5-öshöz :)

2016. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!