Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A génmutált mikroorganizmusok...

A génmutált mikroorganizmusok használatának előnyös oldaláról kell kiselőadást tartanom. Van valakinek erről véleménye/információja?

Figyelt kérdés
Én vagyok a pro és egy másik lány lesz a kontra, vele kell egy kisebb vitát kialakítanom a génmutált mikroorganizmusok használatáról pl iparban vagy kutatásban, de bármilyen témát szabad érinteni. Tudtok esetleg ezzel kapcsolatosan valami szakirodalmat ajánlani, vagy esetleg oldalakat linkelni? Annak is örülök ha valaki jártas a témában és leírja a véleményét. Köszönöm

2016. nov. 26. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nagyszerű! Szólj a téma tudós kutatóinak is, nyilván érdekelni fogja őket, mit lehet megalapozottan pro és kontra mondani. Mert ők még nem tudják. Csak igyekeznek, főleg az ipar ösztönzésére.
2016. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én tanácsokat és ötleteket kertem, nem kioktatast. Ez egy gimnáziumi feladat ha kötekedni vagy okoskodni akarsz kérlek máshol tedd.
2016. nov. 26. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Először mutass be példákat: a criticalbiomass blogon a címkéknél biztos találsz majd jó példákat.
2016. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg gyógyszert, vitamint mikroorganizmusokkal állítanak elő. Felhozhatod példának az inzulint, ezt előtte állatokból nyerték ki, ugye ez mégis csak humánusabb megoldás. Persze az inzulinos cukrosokat sem kellene ettől megfosztani. Aztán utána nézhetsz az antibiotikumoknak, elég sokat gyártatnak mikroorganizmusokkal.

A Critical biomasson sok példát találsz kutatásra és iparra egyaránt. Bár nekem most csak a selymet termelő baktérium (vagy gomba?) jut eszembe.

2016. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!