Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találok megbízható forráso...

Hol találok megbízható forrásokat a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés
Kutatási anyagnak kellene, hobbiszinten meg szeretném írni gyerekkori kedvencem a Jurassic Park folytatását, (szerintem a második két film egy kalap sz*r) ehhez szeretnék információkat gyűjteni magukról a dinókról, a korról, melyben élnek, tudományos kutatásokat a klónozásról, illetve érdekelne hogy még az eredeti Michael Crichton által írt regény fellelhető-e magyarul valahol? Illetve megtudná-e nekem mondani valaki, hogy nagyjából mi van benne, ami az első filmből kimaradt?
2010. ápr. 30. 16:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem kiröhögni, komolyan mondom. Ha jól sikerül majd közzéteszem néhány magyar oldalon, más jövőt nem is nagyon szánok neki, de már csak tiszteletből is, egy próbát mindenképpen megér nekem.
2010. ápr. 30. 16:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom hogy hol találsz forrásokat, de sok szerencsét kívánok a könyvíráshoz :D
2010. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudnek segiteni, hogy a szunyogok 50 millio evvel a dinok kihalasa utan keletkeztek. Tehat az egesz mese lehetetlen.
2010. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom:


[link]


és az angol Wikipédia dinoszauruszos cikkeinek alján levő jegyzetek.

2010. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megbízható forrás nem létezik. A forrás pontossága kb. 6000 évvel ezelőttig tudja meghaladni a 10%ot, azelőtt csak találgatnak, és van esély, hogy tényleg az volt.
2010. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, azt hiszem akkor elég ha átböngészek jó pár wikis cikket, és egyéb cikkeket főként angolul. Sejtettem én is, hogy semmi sem készpénz a dinókutatásban, de azért biztos akarok lenni benne, hogy nem írok majd csőbaromságokat bele.
2010. máj. 2. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el az " Élet az ember előtt " című könyvet! 1984-ben adták ki. Antikváriumokban lehet kapni.
2010. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 amanojaku ***** válasza:
google ban keress rá a wikipediára, és külön az elvisensius nevű honlapra.. sok sikert a könyvhöz
2010. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azóta lassan haladgatok vele, nem akarom elkapkodni, de még mindig jól jön a forrásanyag menet közben is! :-)
2011. jan. 10. 12:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Még egy megoldás: olvasgasd a kutatók blogjait vagy kövesd őket a Facebook-on, néha feltesznek érdekességeket. Esetleg írj nekik, vagy egyszerűen olvass dinós fórumokat, mert én rengeteget tanultam az oda írók hozzászólásaiból. A DeviantArt-ra is fel szoktak tenni képeket különféle paleoművészek, akik általában megadják azok tudományos hátterét.


Persze angolul van mind.

2011. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!