Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hamis vákuum elmélet? Ha...

Hamis vákuum elmélet? Ha valahogy megsérülne a az elektromágneses tér vagy gravitációs mező, vagy bármelyik kölcsönhatás az esélyt adna a stabil strangelet létrejöttére?

Figyelt kérdés
Ha elérné azt a kritikus alacsony energiaszintet az általunk ismert világ egy része, hogy ez az elfajult anyag, vagy furcsa anyag stabillá válna, s maga képére formálná az általunk ismert anyagot.

2016. nov. 28. 14:21
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ha elérné azt a kritikus alacsony energiaszintet az általunk ismert világ egy része, hogy ez az elfajult anyag, vagy furcsa anyag stabillá válna, s maga képére formálná az általunk ismert anyagot."


Úgy látom, kevered a vákuumbuborék és a strangelet hipotézist.

2016. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel nem vagyok jártas a témában előforduhat. Úgy értelmeztem, hogy a jelenlegi világunk lehetséges hogy egy úgynevezett hamis vákuumban van, ami nem a legkedvezőbb energiaszint, s a strangelet pedig egy olyan részecske lehet, ami egy kedvezőbb, alacsonyabb energiaszinten létezhet, s ha ez stabillá válna, akkor átváltoztatná az általunk ismert anyagot is arra a kedvezőbb energiaszintre.
2016. nov. 28. 15:07
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem ez a cikk sokat elmond:

[link]

2016. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm elolvastam, de ez a cikk inkább azt mondja ki hogy az LHC miért veszélytelen, ez oké, még az RHIC-ben sem keletkezett stabil strangelet, pedig ott nagyobb eséllyel kereshető, oké de ne intézzük el ennyivel, arra vagyok kiváncsi hogy maga az elmélet mennyire hipotetikus, több érv szól a létezésük lehetősége mellett, vagy több ellen? Én ezt a cikket olvastam, és felkeltette az érdeklődésem: [link]
2016. nov. 29. 13:45
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Hát, ennél többet nemigen fogsz találni.

Egyik jelenséget sem sikerült kimutatni, csupán elméletileg létezhetnek.


De sokáig így volt a Higgs-bozonnal is.

2016. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!