Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gallium oldja az aranyat 29...

A gallium oldja az aranyat 29 C fok felett?

Figyelt kérdés
A gallium oldja az aranyat 29 C fok felett? Azt tudom róla, hogy 29 C felett folyékony, s a legtöbb fémet oldja, ezért általában volfram tartályokban tartják, de arról nem találtam adatot, hogy az arannyal hogy viselkedne egy forró nyári napon. Valaki próbálta, vagy tudja esetleg?

2016. nov. 30. 11:53
 1/2 anonim válasza:

nem találtam arany-galium egyensúlyi fázisdiagrammot úgyhogy empirikus tapasztalataimra hagyatkozva azt mondanám, hogy kétlem


maximum ha nagy arányban tartalmaz alliuot az ötvözet és egyébként szilárd oldatot alkotnak

2016. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
angol nyelven redditen olvastam egy beszégetést, amiből annyit tudtam kivenni, hogy nem mernék rátenni a fejüket, hogy nem oldja, mert hogy az elektronfelhők közti határ könnyen elmosódik ha folyékony állapotú fém találkozik szilárddal, és a galliumra ez különösen igaz? Lehet akkor mégis oldja folyékony állapotában (gallium folyékony, arany nem)
2017. jan. 17. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!