Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van olyan kevés veréb?

Miért van olyan kevés veréb?

Figyelt kérdés

Hova tűntek és miért?

Vidéken élek és kb 15 éve még nagyon sok volt belőlük most meg...

Fura mert szerintem feketerigóból több lett,de nem vettem észre,hogy csökkent volna a cinkék,tengelicék,billegetők vagy rozsdafarkúak száma.

Van amiből talán még több is lett.

De hova tűntek a verebek? Miért csak a verebek? Minek lett ez a következménye?



2016. dec. 1. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, válasszal nem tudok szolgálni (remélem valaki vakaki majd csak), de az én tapasztalataim szerint is sokkal kevesebb van mint régen, még itt Pesten is. Emlékszem kiskoromban (16-18 éve) még majdnem annyian voltak mint a galambok...
2016. dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ahol én élek (Pest külterülete), sokkal kevesebb veréb és feketerigó van, mint 20 évvel ezelőtt, viszont jóval több a szarka és a varjú. Mivel az utóbbi kettő fészekrabló, egyértelmű az összefüggés.
2016. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha tartanátok disznót/tyúkot, akkor úgy gondolnád, hogy mindig ugyanolyan sok veréb van.


Felénk felhőkben járnak a verebek, rengeteg van.

Dél-Bp.

2016. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt, Debrecen mellett annyi veréb van, mint a rosseb. Feketerigó, szarka, rozsdafarkú, cinege, pacsirta, galamb, seregély, van itt minden. Rossz helyen laksz, vagy csak nem figyelsz eléggé. Esetleg már nem emlékszel pontosan arra, hogy mennyi veréb volt régebben.
2016. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jól emlékszem arra mennyi volt.

Furcsa módon felénk csak a verebek letten kevesebben.Sőt alig látok. 15 éve nyaranta olyan hagosak voltak,hogy az már zavaró volt. Télen meg elettek minden a többi madár elől az etetőből. Most meg akad néhány veréb az etető körül és ennyi.

2016. dec. 1. 21:58
 6/6 fersk ***** válasza:
Folyamatosan csökken a lóállomány.
2016. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!