Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Kérdés: Hány elemi fermionbó...

Dgy42 kérdése:

A Kérdés: Hány elemi fermionból (kvarkból és elektronból) áll az Élethez nélkülözhetetlen, a Világegyetemben Mindenütt előforduló 12C atom? dgy

Figyelt kérdés
2016. dec. 6. 03:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"contains 6 protons, 6 neutrons and 6 electrons."

Mind a proton, mind a neutron 3 kvarkból épül fel.

[link]

[link]

Tehát 6*3+6*3+6

2016. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

És basszus, most esett le! Egyszerűen nem értettem, dgy miért kérdez ilyesmit. Azt hittem, beugratós kérdés, de nem tudtam rájönni hol a trükk. De most leesett. 42. Nincs trükk. 42. Hát persze!


Még sok-sok-sok évvel ezelőtt egy dgy speci vizsgáján volt az a kérdés, hogy hány Ia típusú szupernova adatainak elemzése vezetett arra a felfedezésre, hogy a világegyetem gyorsuló ütemben tágul. Emlékszem, hogy határozott bosszankodással vegyes értetlenséggel néztem a kérdésre: ez most komolyan darabszámra ennyire lényeges? Néhány tucat, de hogy pontosan mennyi... És ezen múlnak pontok... Akkor sem esett le, pedig hát 42. Szóval zsinórban másodszor nem esett le. De ezentúl résen leszek.

2016. dec. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen. Megtaláltam a Kérdést, amely az Életre, a Világegyetemre meg Mindenre vonatkozik, és az egzakt Válasz 42.


:)


dgy

2016. dec. 17. 23:26
 4/5 Mojjo ***** válasza:

@3: És valóban!


Vagy egy teljesen rossz válasz arra, hogy mennyi kilencszer hat :)


Douglas Adams amúgy maga ezt írta arról, miért pont 42:


"The answer to this is very simple. It was a joke. It had to be a number, an ordinary, smallish number, and I chose that one. Binary representations, base thirteen, Tibetan monks are all complete nonsense. I sat at my desk, stared into the garden and thought '42 will do'. I typed it out."

2016. dec. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:

Hmmmm... Utánanéztem gyorsan. Itt több alternatív sztori is van a miért pont 42 kérdésről:

[link]


Véleményem szerint az adja a különlegességét, hogy a számok végtelen rengetegében ez az egyetlen egy (!) olyan egész szám, ami a 41 és a 43 közé esik. Ezt semelyik másik szám nem mondhatja el magáról.

2016. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!