Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet antibiotikum?

Mi lehet antibiotikum?

Figyelt kérdés
Ez az egyik kérdés a beadandómban és igazából én csak annyit tanultam erről (a könyvben is csak ennyi van róla), hogy olyan baktérium, gomba és egyes növények által termelt anyag ami gátolja más baktériumok szaporodását. Viszont ez a feladat 5 pontot ér és kicsit bizonytalan vagyok, hogy ez nem lesz elég a maximális pontszámra.
2016. dec. 6. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2016. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tizedikes.
2016. dec. 6. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Több ponton hathatnak az antibiotikumok: gátolhatják a sejtfalszintézist, fehérjeszintézist, a DNS-replikációt, foldavmetabolizmust, stb.
2016. dec. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*folsavmetabolizmust
2016. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem csak élőlény által termelt anyag lehet antibiotikum, szintetikus és félszintetikus antibiotikumok is léteznek. A lényeg az, hogy a vegyület kárt okozzon a baktériumnak, de a gazdatestnek ne, vagy csak kis mértékben.
2016. dec. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én még úgy tanultam az őskorban, hogy csak azt nevezzük antibiotikumnak, amit valami élőlény állít elő. Ami szintetikus, azt kemoterapeutikumnak hívjuk, mint például a Tetránt.
2016. dec. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért utánanéztem a Wikiben, hátha hülyeséget írtam, de nem. A Wiki szerint is az élő szervezetek által termelt gyógyszer az antibitikum. Az antibiózis szóból ered az elnevezés, azaz hogy az egyik élőlény olyan anyagokat termel, ami egy másik élőlényre hátrányos.

[link]

[link]

2016. dec. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így változik a nyelv. Ezeket ma már mindenki antibiotikumnak hívja, még a betegtájékoztatón is azt fogod találni, pedig azt maguk a gyógyszergyártók írják. Hiszen az orvosok, betegek számára tök mindegy, hogy állítják elő a cuccot.


Ez mindenesetre érdekes lehet a beadandóban: egy mondatban le lehet írni, hogy létezik ez a kemoterapeutikum / klasszikus antibiotikum megkülönböztetés.

2016. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!