Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek igazak lehetnek a...

Szerintetek igazak lehetnek a régi tengerész legendák a hajókat lehúzó óriáspolipokról, kalmárokról?

Figyelt kérdés

Ugye most már a tudomány bebizonyitotta hogy élnek a tenger mélyén akár 20 méteresre is megnövő hatalmas polipok, kalmárok akik a bálnákat is le tudják győzni, tudjuk továbbá hogy sok kalmár faj ragadozó révén rendkivül agressziv.

Szóval szerintetek a valóságban is megtörténhetett hogy egy ilyen szörny feljött a mélyből és lehúzott egy egész hajót?



2016. dec. 12. 13:15
 1/10 bollocks ***** válasza:
6%
Nem.
2016. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hm oke kicsit bovebben vagy valami indoklas?
2016. dec. 12. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

De.

Csak ritka.

Nagy ritkán előfordul ilyen támadás - mondjuk nem mindegy, hogy egy kisebb fahajót ér, vagy egy nagyobb és fémből levőt.

Az is mond valamit, hogy a polipok mindig ott támadnak, ahol a ceteknek a szeme szokott lenni.

2016. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék, hogy ki pontozott le.

Régebben még csak a 23 cm-es szemet találták meg - de ma már megvan a tulajdonosa is.

Amit pedig írtam, az is valóság: támadott már meg ilyen lény hajót. Mondjuk kicsit kisebb volt, a hajó pedig fém, és kibírta a támadást.


De köszönöm annak, aki előbb pontoz, és utána (sem) gondolkodik.

2016. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az óriás tintahal és az óriás polip lett összekeverve, és így jött létre a legenda. Az óriás tintahal valóban hatalmasra nő, és valóban ceteket is megtámad, de az óriás polip jóval kisebb, és egyik sem húz le vagy tör össze nagyobb hajókat.
2016. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tizenméteres kalmárok előfordulnak, egy ilyen dög megtámadhat egy kisebb halászhajót, ha mondjuk azok kíváncsiságból, nem tudva, mi az a nagy algacsomó vagy mifene a vízen, rászigonyoznak.

Aztán ilyen eseteket lehet hajóslegendákban nagyítani.


Nekem egyébként volna ötletem arra, hogy nagyobb vitorlás is valóban süllyedhetett el úgy, hogy a túlélők láttak nagy kalmárt.

Az ámbrás cetek szeretnek kalmárt kajálni, ezért több száz méter mélyre is lemerülnek, no és néha sikerül olyat elkapniuk, ami méltó ellenfél, ilyenkor még a felszínen is nagyot harcolnak.

Na az a hajó, ami megnyer egy ilyen birkózó párost, mondjuk a cet odadurrant egyet a hajógerincnek, jó eséllyel megy a tenger fenekére.

Az sem kizárt, hogy a nagy kavarodásban a hajóról CSAK a kalmár karjait látták meg, aztán már bimbummcsittcsatt és süllyedtek is.

Így a túlélők mesélhették azt, hogy egy hatalmas kalmár elsüllyesztette őket, nem tudva, hogy az ámbráscet adta meg a kegyelemdöfést a hajónak.


Persze ez csak egy saját hipotézisem.

2016. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Na most é már láttam kétméteres kalmárt az egyik kereskedőházban, éppen alkudott valakivel. De a hajókkal szerintem nem bír el.

A tengerész legendák attól legendák, hogy kideríthetetlen az eredetük. Egyesek hihetők, akár megtörténhettek, mások képtelenségek. Nincsenek ilyen polipok se. Viszont vannak fantáziadús emberek, akik részegségükben/szomjúságtól vagy napsütéstől gyötört elméjükben szinte bármit szinte bárminek képesek látni. Aztán továbbadni meggyőzően a hiszékenyeknek. Akik már mint saját élményt, adják tovább.

2016. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

[link]


Na egy ilyen aranyosság egy kis halászhajót megborít, ha akar.

És vannak nagyobbak.

De akkora tutira nincs, ami egy átlagos 17. századi bálnavadász hajót csak úgy lehúz.


De fentebb írtam is, azért ne tekintsük ezeket a legendákat teljesen légből kapottnak.

2016. dec. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A két legnagyobb kalmár az óriáskalmár, ami max. 13 m, és a gigászkalmár, ami max. 14 m, 20 m-es nincs.
2016. dec. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!