Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vettem egy Celestron Powerseek...

Vettem egy Celestron Powerseeker 114EQ teleszkópot aminek húznám a határait, egy kis információt szeretnék esetleg olyantól aki szintén szereti a csillagászatot és jobban otthon van a témában?

Figyelt kérdés
Láttam a Skywatcher 114EQ teleszkópot is,teljesítményben és árban is hasonlóak,de talán még is a Skywatcher-t kellett volna megvennem mert több kiegészítőt és véleményt találok róla,de már így alakult.A Celestronhoz kaptam egy 3x Barlow lencsét, egy 4 és 20 mm-es okulárt,DE nem rég megnéztem a Jupitert és a fényesség miatt nem igen látni a sávjait nyílván gondolom szűrővel egyszerűbb lenne,de ha lenne valami okulárszett vagy bármi ami kezeli is a fényt és jó bolygókra-mély ég objektumokra is hogy ne kelljen mindenhez külön-külön valami,mert vannak árak.Amiket kaptam hozzá jó okulárok de még is csak az alapok,a hold részletes felszíne tökéletes de azért elvárom amit a termékhez írtak,mint látni a szaturnusz gyűrűjét,jupiter sáv,de ez nem teljesen igaz egy fényes kör holdakkal.(Néztem a Celestron szettet,de 64.000 ft ami egy 10.000 több mint az egész volt.Így belegondolva lehet elég lenne sima szűrő,de valami okulár is kéne láttam 3.6mm től 40mm látómezőjig csak nem tudom h az én barlow lencsémmel melyik lenne a legszebb,részletesebb,illetve mitől függ a nagyítás tiszta kép részletezettség és ezekhez mérvadóan venni valamit.Tudom elég kifejtős hosszú szöveg egy próbát megér.

2016. dec. 15. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
90x nagyításon már szépen látni a Jupiter sávjait.Azt vedd figyelembe bár nem írtad 114/mennyi a cső, hogy kitakarása van, meg a tükrösnek lágyabb a képe mint egy lencsésnek. Gondolom eq1 en van... Az nem valami stabil egy ilyen cső alá sem. Kezdésnek am megteszi, de ha valóban érdekel a csillagászat, az alapismeretek megszerzése után cseréld le, vagy szerezz be mellé egy jobb csövet. SW 150/650 minimum eq3
2016. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tükrös távcsövek tükrei gyakran elrázódnak, elállítódnak a használat során, ami rontja a képminőséget, pl. könnyedén eltüntetheti a Jupiter sávjait. Emiatt rendszeresen be kell állítani a tükröket, ez a jusztírozás. Lásd pl. itt: [link]


Másik ötletem jobb okulárok vásárlása lenne, mert ki tudja, hogy az "alapkészlet" milyen minőségű. A Barlow-lencsét jobb is elfelejteni, az mindig vacak az ilyen árkategóriás távcsöveknél. :S

2016. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A jusztírozásról (más néven kollimálásról) még egy jó leírás: [link]
2016. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kis türelemre intenélek. Nem csak a távcső határait kell kitolni, hanem a saját határaidat is.

A távcsőben látott kép változni fog, mert:

1. A légkör állapota is folyamatosan változik, ezért a távcsőben látott kép is éjszakáról éjszakára más lesz, sőt néha másodpercről másodpercre is. A bolygókat nem csak megnézni kell, hanem sokáig figyelni - a kép többé kevésbé hullámzik, elmosódik, aztán néha be-be ugrik egy-egy tiszta éles kép, ahogy a távcső előtti légtömegek változnak.

2. Az sem mindegy hol állítod fel, honnan észlelsz. Nem csak a fényszennyezés zavar. Például ha egy háztető felett nézel el, akkor az onnan felszálló meleg légáramlatok rettenetesen elrontják a képet. Szobából, nyitott ablakon keresztül, vagy erkélyről például nem is nagyon érdemes próbálkozni, hasonló okokból.

3. Még ha különösen éles a látásod, akkor is idő kell, míg az agyad megszokja a látványt, tudja értelmezni. Ha türelmes vagy, pár hét múlva sokkal több részletet fogsz észrevenni ugyanolyan körülmények között, mint teljesen kezdőként.

Gyötörd csak azt a csövet, kis gyakorlással nagyon sok mindent meg fog mutatni, és ha már rutinszerűen megy a dolog, akkor lehet gondolkodni a nagyobbra váltáson.

2016. dec. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!