Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik fajta tölgyfa lehet?

Melyik fajta tölgyfa lehet?

Figyelt kérdés

Idén februárban fedeztem fel egy olyan tölgyfát aminek barnán szárazan de még akkor is rajta volt a levele, tehát nem dobta le ősszel. Már most is felfedeztem a környékünkön is ilyeneket és gondolom a fajtája más. A kocsányos tölgy az ami biztosan ledobja

De melyik lehet az amit fentebb leírtam?

Cser, molyhos, vagy amerikai tölgy?



2016. dec. 17. 18:01
 1/3 Martin Szindi válasza:

Kocsányos tölgy biztosan nem, a leírásod alapján talán cser lehetett.

A tölgyfák ősei örökzöld fák voltak, és egyes fajták többé-kevésbé "emlékeznek" még erre. Enyhébb teleken tavaszig megőrizhetik az elszáradt leveleiket.

2016. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Majd próbálok levelet fotozni, hátha közelebb visz a megfejtéshez.
2016. dec. 19. 19:00
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia

Szereztem levelet, de kocsányos tölgy falevélnek tűnik, nézegettem a többit (molyhos, vörös és cser) de azokat a netes képek alapján forma miatt kizárnám.

Most elég cudar telünk van/volt, de vagy 10 fán is találtam amin szinte az összes levele rajta maradt barnán.

Viszont 1 valamit észrevettem, méghozzá azt hogy ezek kicsi max közepes fák.

Esetleg lehet olyan hogy növendék kocsányos tölgyökön rajta marad a levél? Vagy ahogy írod valamelyik rajta marad, valamelyiken meg nem? Tavaly nyáron találtam 1éves kocsányos tölgyet csemetét de késő ősszel már nem találtam, (helyét tudtam hol van/volt) Csak kérdéses hogy azért nem találtam mert ledobta a levelét, vagy valami oknál fogva eltűnt?

2017. jan. 28. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!