Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dörgött az ég? Ilyenkor?...

Dörgött az ég? Ilyenkor? Mínusz fokban?

Figyelt kérdés
Kedves Miskolciak, más is hallotta? Tényleg az ég dörgött? Arra riadtam fel, 3x is dörgött. Vagy legalábbis teljesen olyan volt. Lehetséges?

2016. dec. 23. 02:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két éve is volt ilyen: [link]


Sőt:


Mondókában is szerepel: [link]


Hátulról a harmadik bekezdés minden hónapi mennydörgésre ismerteti a néphiedelmet: [link]

2016. dec. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azért is kérdeztem, mert ismerőseimet megkérdezem és szerintük ilyenkor nem döröghet az ég. Akkor ezekszerint mégis. :)
2016. dec. 23. 06:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

majd kerdezd meg az ismeroseidet hogy milyen fizikai alapja van annak hogy telen nem doroghet az eg.


Ugyanugy villamlik neha telen is.

2016. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Megjöttek az ufóóók! Doingdoing, a marslakók akcióban

Vigyázz mert enni jöttek, szerintem nem kell részleteznem, hogy kiket....

2016. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az agyad dörgött, nem az ég. Még a Nap sem süt 800 méter magasság alatt.
2016. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak egyébként mi baja van?
2016. dec. 28. 13:07
 7/7 Farkas Zoltán Bence válasza:
A zivatar kialakulásához nem meleg, hanem erős feláramlás és párás levegő szükséges. Így először lapos, kozepes majd tornyos gomolyfelhő képződik amelyből a hózápor hullik, és ez elegendő feláramlás mellet cumulunimbussá azaz zivatarfelhővé fejlődik!Ha labilis a levegő, és erős a feláramlás semmi akadálya a hózivatar kialakulásának.
2017. jan. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!