Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tengerek, óceánok azok...

A tengerek, óceánok azok állóvizek vagy folyóvizek?

Figyelt kérdés
Szerintem nem folyóvizek. De: Azt írják a tankönyvekben, hogy "A tengerek és a folyók holtágai is állóvizek".

2016. dec. 30. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Akkor most mi a kérdés? A könyv is azt írja amit te.
2016. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

A [ tengerek ] és a [ folyók holtágai ] is állóvizek.

A tengerek is állóvizek és a folyók holtágai is állóvizek.

A holtág nem vonatkozik a tengerre :)

2016. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tengereknek és a folyóknak van "holtáguk", ezek az "állóvizek" csoportjába tartoznak. De maga a tenger vagy az óceán az melyik csoportba tartozik? Vagy létezik harmadik csoport is?:)
2016. dec. 30. 11:40
 4/8 A kérdező kommentje:
2. válaszadónak. Hol van az leírva, hogy a tengerek állóvizek?
2016. dec. 30. 11:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelmezési problémát vélek felfedezni.

"A tengerek és a folyók holtágai is állóvizek"

1. értelmezés: a tengerek is állóvizek, és a folyók holtágai is állóvizek. Szerintem ez a helyes értelmezés.

2. értelmezés, ahogy te értelmezed: a folyók holtágai is állóvizek, és a tengerek holtágai is állóvizek. Ez félreértés, ugyanis a tengereknek nincsenek holtágai. A kijelentés a tenger egészére vonatkozik.

2016. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3.hozzászólónak: Igazad van. Én értelmeztem félre a tankönyv mondatát. Köszönöm a segítséged!
2016. dec. 30. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk borzalmas badarság amit a tankonyv ír mert a tengerek nem állóvizek, nagyon komoly áramlások vannak bennük. Meglepo modon a nevük is tengeraramlat.

Ugyan a fő áramlatok az oceanokban vannak, de a tengerekben is ( fekete, vörös, Földközistb...) is akad boven. Iszonyu viztomegek mozognak.

2016. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dq ***** válasza:
vízalatti folyók
2016. dec. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!