Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Házilag hogyan lehet sókristál...

Szarvas Alex kérdése:

Házilag hogyan lehet sókristályt csinálni?

Figyelt kérdés
Úgyértve miből mennyi kell és mennyi idő szükséges.Tapasztalati tanácsokat kérek.
2017. jan. 2. 02:50
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. jan. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Desztvízben feloldasz annyi sót, amennyit csak tudsz, a tisztáját leöntöd egy széles szájú edénybe, nem piszkálod, nem mozgatod, türelmesen vársz. És ha jót akarsz, akkor timsóból növeszted, jobban működik, mint konyhasóval.
2017. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vizet forralsz, és annyi sót teszel bele, amennyi maradéktalanul feloldódik benne. Beleöntöd egy befőttes üvegbe, vagy nagyobb pohárba. Ezután az üveg száján keresztbe fektetsz egy pálcikát, ceruzát, stb, amire rákötsz egy darabka spárgát. A spárgát lógasd bele a sóoldatodba. Amikor elkezd hűlni a víz, a sókristályok kiválnak belőle, és szépen felmásznak a spárgán.
2017. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És kb mennyi időt kell várni hogy mondjuk egy 2cm átmérőjű legyen.Kell vele még utána csinálni valamit vagy hagyni kell hogy nőljön?
2017. jan. 3. 01:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen meleg van és mekkora a páratartalom. Én két timsókristályt növesztgettem kb 2 cm átmérőjűre, jó 3 hónapig tartott. Időnként leszűrtem az anyalúgot, mert bele szállt a por.
2017. jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden kedves kommentelőtől a választ.
2017. jan. 4. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!