Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi akadályozza azt az ember...

Mi akadályozza azt az ember testében, hogy a végtagjaival ki tudjon fejteni akkora erőt, amennyire a meglevő össz. Izomrostok fizikailag képesek lennének, amikor csak akar?

Figyelt kérdés

Miért érez az ember pl. fizikai fájdalmat nehéz terhek viselésekkor, nagy erő kifejtésekkor?

Miért nem tudunk (csak nagyon erős rászabályzással), úm. gond nélkül bármekkora fizikai erőt kifejteni kezünk, karunk, törzsünk által, szabadon azon a tartományon belül, ami izomrostjainknak a szakitoszilárdságán belül van?


2017. jan. 7. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom azt jelzi, hogy a rostjaid a teljesítő képesség végen állnak es a tovább erolteted pl szakadhat, ezt blokkolja az agy es a fájdalom együtt. Gyakorlatilag úgy működik ahogy mondod csak a kritikus utolsó 5-10%-van faj. Ha ezt kevésnek tartod akkor szimplán gyenge vagy.
2017. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Ha ezt kevésnek tartod akkor szimplán gyenge vagy."


Ez UNFAIR!

Ugyan azokból az izomrostokból kell álljak, mint bárki más! Ráadásul úgy tudom, hogy a kisebb testsúly sem jelenti auto. azt, hogy kevesebb izmom van.

Plusz, ha ez az állitás igaz, amit irsz, akkor hiába vagyok gyenge, az még nem is rajtam múlik, nem az én hibám.


De ha tényleg úgy müködne az izmok müködése, akkor hogy lehet az, hogy pl. hipnózis alatt sokkal nagyobb erő kifejtésére is tudnak késztetni embereket? (pl.: olvastam arról, hogy régebben (amit később tiltottak) cirkuszi fellépésekben hipnotizáltak nőket úgy, hogy azok vasrudakat is képesek voltak elhajlitani)

2017. jan. 7. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!