Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok a hipotézisemről?

Ay carramba! kérdése:

Mit gondoltok a hipotézisemről?

Figyelt kérdés

A fizikusok, és tudósok döntő többsége elfogadja az Ősrobbanást, mint ahogy én is. Most, pár perce felvetődött bennem a következő:


Nem egy Ősrobbanás volt, hanem több. Pontosabban mondva ugyan az többször is megtörtént, milliárd években mérhető időközönként. Tehát volt egy robbanás, ami tágult egy bizonyos ideig, aztán egy ponttól kezdődően elkezdett visszazsugorodni. Ez aztán egy pontban újra egyesült, aztán valamennyi idő múlva újra elkezdett kitágulni.



2017. jan. 11. 17:58
1 2
 11/15 EagleHUN ***** válasza:

Íme egy újabb méretbecslés:

[link]

2017. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 EagleHUN ***** válasza:

És akkor ennek megfelelően lehet akkora tömege hogy össze is roskadhat, vagy nem...

És ha összeroskad, pulzálhat is vagy nem...


Egyszerűen túl keveset tudunk még...

2017. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nos, egyelőre úgy tudjuk, hogy a tágulás gyorsul.

Ha lassulna, több alapja lenne egy visszaomlási teóriának.


De persze ez nem 100%-os bizonyíték, csak a jelenleg nem látszik valószínűnek.

2017. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mojjo ***** válasza:
100%

@11: és ez a NatGeo oldalán jelent meg? Huhh, az kemény. Ugyanis a cikkíró totálisan félreértelmezte a kutatási eredményt, ezért szimplán tévútra viszi a gyanútlan olvasókat. Egy NatGeótól ezt nem várnám.


Az a helyzet, hogy ez egy 2004-es cikk, azóta már születtek ennél a 78-90 milliárd fényévnél pontosabb adatok. De a lényeg, hogy ez a _belátható_ világegyetem mérete. Az, amit látunk az egészből. Nem, amit sugall a cikk írója. A megfejtés kulcsa az, hogy ez a _valós_ átmérője (illetve az akkori adat, a mostani az valahol 90 milliárd f.é. körül van) a belátható világegyetemnek. A 13,8 milliárd pedig a látszólagos.


Hogy érthető legyen: van egy objektum 13 milliárd fényévre. Ez azt jelenti, hogy mi 13 milliárd fényév távolságban látjuk. De a fény pont 13 milliárd éve indult el róla - azaz 13 milliárd évvel ezelőtt volt 13 milliárd fényévnyire! Ez a látszólagos távolsága. De a világegyetem azóta tágult, folyamatosan, így valójában azóta több, mint 40 milliárd fényév messzeségbe került - 43-45, valahogy így.


A látóhatárunk látszólagos és valós távolsága pont ilyen viszonyban van egymással. A belátható világegyetem egy látszólagosan 13,8, valósan ~90 milliárd fényév átmérőjű gömb. A valós világegyetem méreteiről pedig fogalmunk sincs. Még becslésünk sem. Sőt, azt sem tudjuk, hogy véges-e, vagy végtelen.


Kár ezért a cikkért, sok embert megtéveszthetett.

2017. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hmm, tehát a fizikának (és más tudományoknak) vannak olyan új, eddig nem ismert területei, (vagy legalábbis nekünk még kezdetlegesek) melyek számunkra gyakorlatilag nevezhetőek megismerhetetlennek. Tulajdonképpen egy paradoxonba futunk, ha az alapján is megyünk, hogy a tágulás gyorsul. De hová? A végtelenségbe? Nem gondolom, hogy ez lehetséges. Kell lennie egy bizonyos "izének", ami valamilyen szempontból, és valamilyen értelemben szabályozza ezt. Jó, Istent, most hagyjuk... A fénynél is vannak gyorsabb jelenségek, a kvantummechanikai reakciós hatások, és különböző, különleges lézerek, melyek akár 301-szer gyorsabbak a fénynél. Nem is tudom, a világegyetemet nevezzük a legnagyobb képződménynek minden létező (és nem létező) dolognál, tehát az maradjon is ott, mivel ha végtelen, annál nagyobb nem lehet. Ezt követve csak belülről gondolkozzunk. Az univerzumon lehetnek nagy, határokkal rendelkező egységek. Ezek egyikében vagyunk mi is.


Új fonalat rágva véleményem szerint az egyik legnagyobb felfedezés az lesz, hogy nincs olyan, hogy légüres tér. Egyszerűen még a semminek is kell lennie valamiből, mivel létezik. Márpedig annak ami létezik, kell lennie valamiből. Csak az nincs semmiből, ami nincs. Tehát eleve a légüres tér lehet maga a sötét anyag/energia. Tehát ez új kezdőpontot adhat új összefüggéseknek, tehát az univerzum kezdetének is.


Ha azt nézzük, hogy az univerzum a Nagy Bumm-ból ered, az eléggé rejtélyes. Miért robbant? Miből lett a robbanás, vagy annak a terméke, előzménye? Ennél az istenes elmélet sem jobb, mert azt sem tudjuk hogy isten mióta, miért, hogyan, ki által létezik, és honnan van energiája, és anyaga a teremtéshez. Tehát értjük a világunkat nagyrészt, vagy legalábbis az alapjait, csak az az ironikus, hogy nem tudjuk: HONNAN? MIÉRT? HÁNYSZOR?............stb.


Tessék, ez volt elmém egy nagy fejezete! XD

2017. jan. 12. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!