Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet az, hogy az aszmag...

Hogy lehet az, hogy az aszmag termés apokarp és mégis 1 magvú és 1 termőlevele van?

Figyelt kérdés
Ez nem ellentmondás?

#polimer #monomer #növényszervezettan #apokarp #monokarp #szünkarp
2017. jan. 18. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamit összekevertél. Az apokarpia nem a termés, hanem a termőtáj jelzője. Ez több, nem összenőtt termőlevélből álló termőtájat jelent, amiből termőlevelenként egy-egy termés alakul ki, termésegyüttest hozva létre.
2017. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ez több, nem összenőtt termőlevélből álló termőtájat jelent"


Igen ezt tudom és pont ezért nem értem, hogy hogy lehet 1 termőlevele, ha apokarp. Mivel, ahogy te is írtad az apokarpiánál több termőlevél van. Így van leírva a tételben amit tanulók, de lehet hogy elírás. Ennek próbálok utána járni.

2017. jan. 18. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:

1 db termőlevélből 1db aszmagtermés lesz. De mivel a termőtáj apokarp volt,( azaz sokszor 1 db önmagával összenőtt termőlevélből áll), lesz sok db aszmagtermésed, aminek aszmagtermés csoport a neve.

Tehát 1 termőlevél--->1 aszmagtermés

Apokarp termőtáj--->sok aszmagtermés egymás mellett

2017. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy csak nem pécsi vagy? Én is nemrég vizsgáztam ebből a témából. :D
2017. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, én Szegeden tanulok :)
2017. jan. 26. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!