Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kísérlettel lehet a...

Milyen kísérlettel lehet a változó mágneses teret bemutatni? A feszültséget kell változtatni, igaz? és milyen műszerrel?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, Faraday csinálta meg először. Órán kéne bemutatnom, de nem tudom, h mit mivel kössek össze. Minden meg van a suliban, ami hozzá kell (szerintem), még év elején bemutatták, csak nem írtam fel részletesen, csak az eredményt (örvényes elektromos tér, stb).

A választ előre is köszönöm :).


2010. máj. 6. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hozzávalók: egy legalább 500 menetes tekercs( minél nagyobb legyen a menetszáma)

egy ampermérő

egy rúdmágnes + vezetékek

Az ampermérőt kell összekötni a tekercsel. Nyomd bele a mágnest a tekercs belsejébe. És az ampermérű mutatója kilendül. Ennyi :)

2010. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm! :D Akkor már csak az elméletét kellene teljesen megértenem, és nem lesz gond :).

Köszi még egyszer :D

2010. máj. 6. 18:48
 3/3 barpi61@61 ***** válasza:
Nagyon köszi.
ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!