Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ázsiaiakra miért mondják,...

Az ázsiaiakra miért mondják, hogy sárgák?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem is sárgák

2017. febr. 4. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A fehér emberek bőre sem fehér, hanem világosbarnás, rózsaszínes.

A feketék sem feketék, hanem barnák.

2017. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azert az eszakiak eleg feherek. Mig a fekete afrikaiak majdnem teljesen feketek.
2017. febr. 4. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ázsiaiak között pedig vannak majdnem tökéletes sárgák.
2017. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Tulajdonképpen nem kanárisárgák, hanem világos sárgásbarna a bőrük.
2017. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hát.


Elvileg volt valami szeles, löszfújta vidék, ahol tényleg bevolt már sárgulva a jóemberek képe. És ezt a nyugati utazók leírták róluk. Tehát van eredete ennek a dolognak. Ettől függetlenül pontosan ugyanazok a színárnyalatok vannak Ázsiában É-D sötétedésben, mit mondjuk Közép-Európától a Szaharáig.


Ezek az "emberszínek" főleg az amerikaiak világról alkotott képének gyermekded leegyszerűsítése, de kétség kívül egy egyszerű, jól használható valami. Mivel náluk úgyis minden a színekről szól: szőke, barna, latin, néger... akkor a fennmaradó embertípusokra (akikkel nekik úgy sincs közelebbről dolguk) szintén ráhúzták ezt a sémát, hadd legyen már valami színük nekik is a teljesség kedvéért. Így aztán a mongoloid legyen sárga, a félmongoloid (pl: indián) legyen piros. Amúgy nyilvánvaló hogy ezek semmiben nem különböznek egy dél-európai színétől. Türk népek nyilván nem használnak ilyen színbeli hülyeséget egymás megkülönböztetésére, ott ezt a zöldséget nem lehetne előadni, míg Amerikában elő lehet, valószínűleg annyit mondogatták, hogy már el is hitték, hogy így van.


A mongoloidság nem szín, hanem formabeli eltérés. Tompulnak a hosszúkás, élesen kiugró formák, nincsenek kétméteres lábak és lapátkezek, hosszúkás fejek, arcok, kiugró homlok, orr, stb. Az arc lapos. Mindez pedig eredendően arra szolgált, hogy ne fagyjanak és törjenek le a szibériai hidegben. A mongoloiditás igazából nem keleten, hanem északon az igazán hideg vidékeken a legerősebb. Igazi ferde csíkszem pedig csak egy kisebb hányadukra jellemző, ez az állandóan vakító havas táj miatti hunyorgás következménye. (Meg állítólag, ahol a szél fújja a homokot, de szerintem inkább az előző. Szél máshol is fúj, igazi csíkszeműek viszont a sarkkörön túl vannak.) Amint ezek a népek ismét lejebb húzódtak É-ról DK-Ázsia és Dél-Amerika irányába a mongoloidság újból felenyhült idővel, mert értelmét vesztette, de valamennyire még mindig látszik rajtuk (indiánok), hogy merről is (hideg vidékek) érkeztek valamikor.

2017. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!