Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minimum hány szelvénnyel kell...

Minimum hány szelvénnyel kell játszani az 5-ös lottón, hogy biztosan legyen 2-es találatunk?

Figyelt kérdés
szerencse, lottó, matek, szelvények

2017. febr. 6. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

90 * 86= 7740


A tuti egy találathoz ugye kell 90 szelvény, mert ennyi számból húznak. A második találathoz 86 lehetséges szám megjátszása kell az elsővel kombinálva.

( Minden számot csak egyszer húzhatnak ki, így az első találat után marad 89 lehetséges szám, de mivel csupán a két találat a cél, ezért ebből levonhatunk 3-at, mert ha azokat nem találjuk el a maradék 86 szám megjátszásával meglesz a kettes.)

2017. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, bocsánat, rosszul írtam, 3-as találatra gondoltam, ezt én is tudtam, a 3-as sokkal nehezebb
2017. febr. 6. 11:55
 3/8 A kérdező kommentje:
egyébként meg rosszul mondod, a tuti 1 találathoz 18 szelvény kell, mert 5 számot húznak és 5 számot tippelhetsz
2017. febr. 6. 11:58
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
42%

4005 szelvény elég lesz. :-)

Ugyanis az első megoldással két külön szelvény lenne az X,Y és az Y,X számpáros, pedig elég az egyiket kitölteni, mivel a húzási sorrend mindegy.

A szükséges kombinációk számát a (90 alatta 2) eljárással lehet számítani, ennek értéke a 4005.

2017. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shai-Hulud ***** válasza:
32%
A hármashoz meg (90 alatta 3) = 117480 szelvény kell.
2017. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Míg kerestem ezt a másik kérdést, változtattál a kérdésen, de attól még érdemes megnézned:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

A #3-as válasz a jó, a #7-es egyszerű példán szemlélteti.

2017. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Eszerint a kettes találathoz pontosan 100 szelvényre van szükség.

Egyáltalán nem olyan triviális kérdés. A többi válaszoló (kivéve 6-os) gondolatmenete több sebből vérzik.

2017. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

7-es írja jól.


"A tuti egy találathoz ugye kell 90 szelvény, mert ennyi számból húznak."

Miért kellene amikor egy szelvényen/játékban 5 számot is megjelölünk?

A tuti egyes találathoz elegendő 90/5=18 szelvény. Ennyin az összes számot be lehet jelölni 1-től 90-ig legalább 1x.

És ebben tuti lesz 5db egyesed legalább, mivel ők is 5db számot húznak ki. Szóval még ennél kevesebb szelvényben is lehet egyesed, csak az már nem tuti.

Persze az is előfordulhat hogy pont egy játékban többet is kihúznak így lehet benne 2-es 3-as stb is.

Persze ennek már kisebb a valószínűsége.

2017. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!