Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az az emdrive, em drive?

Mi az az emdrive, em drive?

Figyelt kérdés

2017. febr. 8. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az EMdrive egy olyan, egyelőre csak kísérleti példányként létező hajtómű, ami a benne zajló elektromágneses rezonancia révén, a nélkül fejt ki tolóerőt, hogy bármi "kijönne belőle". Mindez azt jelenti, hogy üzemanyag sem kell bele, tud menni pl. pusztán napenergiával... HA tényleg működik...


A dolog elég ellentmondásos, ugyanis a jelenlegi fizikai törvényeink értelmében egy ilyen hajtómű nem működhet. Sérti Newton 3. törvényét (erő-ellenerő) és az impulzusmegmaradás törvényét is. Vannak viszont pozitív kísérleti eredmények. Majd meglátjuk, kinek lesz igaza.


Itt egy egész jó cikk magyarul:

[link]


Meg egy másik angolul a kedvenc medium-os szerzőmtől

[link]

2017. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem minél előbb kiderül, hogy alkalmas-e, és remélem számottevő lesz a meghajtás ereje.
2017. febr. 8. 20:37
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha csak párszor 10 N tolóerőt fog tudni, mint egy vicikvacak ionhajtómű egy műholdon, már forradalmi áttörés lesz.


- sosem fogy el az üzemanyaga, amíg BRÁMILYEN áramforrása van, működni tud.

- nincs élettartam-korlátja, mint egy rakétának.

Érdemes utánaszámolni, hogy ha csak pl. 50 N folyamatos tolóerőt tudna adni egy 500 kg-os szondának mondjuk 50 éven át, mekkora sebességet fog elérni!


Ideális csillagközi hajtómű lenne.

2017. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok túl optimista. Csillagközi utazáshoz a napelem nem túl hasznos. Egyetlen ma is elérhető alternatívája az RTG. (radioizotópos termoelektromos generátor) A Curiosity RTG-je 4,8 kg, és 125 W-ot tudott újkorában.

Vesd össze ezt azzal, hogy a kísérleti EmDrive 1,2 mN tolóerőt produkált 1 kW teljesítményből. Tehát, ha a Curiosity RTG-jével hajtanánk meg az EmDrive-ot, akkor az 0,15 mN tolóerőt tudna. Ez azért elég szerény.


Két utat látok. Vagy nagyságrendekkel hatékonyabb EmDrive-ot kell építeni (ami problémás, mert egyelőre az sem biztos, hogy az eddigi eredmény nem csak valami mérési hiba, rosszul tervezett kísérlet vagy ilyesmi)

A másik, hogy megtanulunk akkora rakétát építeni, amivel egy komplett atomreaktort is Föld körüli pályára lehet állítani. Ekkor viszont visszajutunk az eredeti problémához, hogy ti. az atomreaktorhoz is üzemanyag kell, ami idővel kifogy. (Na jó, lehet olyat tervezni, ami 10-20 évig is működik)


Az EmDrive legnagyobb hatását jelenleg abban látom, hogy ha kiderül, hogy tényleg működik, akkor meg kell értenünk, hogy mitől működik egyáltalán, és közben biztosan egy csomó új dolgot fogunk megtudni a fizikáról. Hogy ebből a gyakorlatban is hasznavehető hajtómű legyen, az szerintem akkor is nagyon messze van még, ha tényleg működik a dolog.


Személyes véleményem ugyanakkor az, hogy ez a cucc idővel a hidegfúzió sorsára fog jutni. Ne legyen igazam.


Tegnap elfelejtettem linkelni:

[link]


Még nem olvastam végig, de a Hypotheses szakaszban első ránézésre elég hajmeresztő ötletek is vannak.

2017. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Személyes véleményem ugyanakkor az, hogy ez a cucc idővel a hidegfúzió sorsára fog jutni. Ne legyen igazam. "


Imádkozom, hogy ne legyen igazad (bár hajlok a véleményedre).

Pillanatnyilag ez az egyetlen igazán reményteli "űrhajtómű" hipotézis.

2017. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az EM hajtómű hatásfokáról csak annyit, hogy '60-ban az első lézer milliwattokat produkált kilowattos gerjesztéssel.


Lehet, hogy rossz a párhuzam, de ki tudja, bolhából lesz az elefánt.

2017. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden válasz kimerítő volt.
2017. febr. 9. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, ez a lufi leeresztett


[link]

2018. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Hát, ha ez így igaz, akkor nagy szarvashiba történt.

2018. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!