Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A citrusfélék örökzöldek?

A citrusfélék örökzöldek?

Figyelt kérdés

Mármint nem hullajták le a levelüket ősszel? Ezért van télen mandarin meg narancs?


Vicces sztorival merült fel bennem ez a kérdés, mégpedig mosógépszerelés közben :D , amikor a szolgálatát felmondó mosógéphez kiérkezett a szerelő, megvizsgálta, szétszedte, és elő is halászott belőle egy szellőzőbe akadt zsinórvéget (vagy hogy hívják azt, amit a kötős ruhák madzagjainak a végére raknak műanyagot, hogy ne tudjon visszabújni a ruhába a zsinór), és amikor a szerelő elkezdte nekem magyarázni, hogy ez a mosógép reakciója, hogy leállítja az egész rendszert, hogy ne essen nagyobb kára, akkor mondtam neki, hogy pont így csinál a természet is, amikor ledobálja ősszel a fák leveleit, hogy ne fagyjon szét az egész fa, amin a szerelő egészen meglepődött, hogy ezt nem is tudta, majd visszakérdezett, hogy akkor a citrusfélék viszont különlegesek, mert az ő kertjében (oké, nem M.o.n élek...) van citrom meg narancsfa, és az sosem dobálja le a leveleit. Ez engem egészen meglepett, mert én csak az örökzöld fenyőkről tanultam anno (M.o.n :) ), de lehet, hogy csak nem emlékszem.


Van valakinek tuti infója erről, vagy csak odáig gajdult meg már a természet a globális felmelegedésben, hogy a citrusok elfelejtettek levelet hullajtani? :) (bár ha ez így van, akkor az inkább szomorú... :( - remélem, hogy nem, és most inkább a saját tájékozatlanságomnak drukkolok inkább, furcsa módon...)



2017. febr. 9. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Megfelelő szellemi állapotban írtad ezt a szöveget?
2022. júl. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen.

Kérdésem kifejtésében szerepel a vicces szó is, ezzel együtt a kérdésem komoly.

Visszakérdésedet tán szintén viccesnek szántad, netán provokatívnak, mindenesetre hasznosnak nem mondanám.

2022. júl. 31. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem van két citromfám. Ládában, mert nem bírja a fagyot, télen be kell hoznom. Van olyn tél, hogy minden levele megmarad, sőt még hoz újakat is. De ilyenkor nem hoz tavasszal virágokat, nem terem. Van olyan tél, amikor kopaszra ledobálja, ilyenkor viszont tavasszal tömve lesz virággal, a virágzás után hoz új leveleket, és 40-50 citrom szokott lenni rajta, ami őszre, télre érik be. Olyan is van, hogy egyik ledobálja, a másik nem, pedig egymás mellett telelnek. Ilyenkor is csak azon van termés, ami ledobálta a leveleit.
2023. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekes és hasznos volt, köszi!
2023. febr. 14. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!