Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagász szeretnék lenni,...

Csillagász szeretnék lenni, na de hogyan?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves fiú vagyok, és idén kelett választani, hogy milyen iskolába menjek. Én egy átlagos szakgimit választottam szoftverfejlesztő szakon. Érdekel, szeretem, de ami igazán a szívem vágya az a csillagászat.. Innen lehetséges átmenni gimibe? Vagy innen lehetséges elindulnom a NASA felé? Kissé röhejes, hogy ebben gondolkozom, de én ezt komolyan gondolom, és az Angol is nagyon megy. (Nyáron teszem le a nyelvvizsgát.)

2017. márc. 2. 20:46
 1/10 EagleHUN ***** válasza:
70%

Csillagász=Fizikus=Sok matek.


A matek hogy megy?

2017. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jól.
2017. márc. 2. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hogy át lehet-e menni, a matek v fizika tanárodtól kérdezd meg, hogy mi lenne jó neked, és mi elérhető.

matek fizika kell - ha átmennél, matek fizika tagozatra menj


itt beállíthatsz egy időpontot - és látod, mit láthatsz az égen

[link]

itt programokat találsz

[link]

2017. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon-nagyon feküdj rá a matekra és a fizikára, és célozz meg egy jó külföldi egyetemet. Matek tagozatos gimij ó lenne előtte. MIT a csúcs fizikában, de amerikában és angliában is sok jó van. Ha komolyan gondolod, és megvannak hozzá a képességeid, akkor még összejöhet, van 4 éved. Járj versenyekre, csinálj érdekes dolgokat, hogy legyen mit írni a motivációs levélbe. Korainak tűnhet, de már el kell kezdened készülni, ha jó helyre akarsz kerülni. És a NASA-hoz jó egyetem kell.
2017. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Pesten mondjuk jó lenne a Fauekas, de oda nem tudom, felvesznek-e utólag.
2017. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tatabányán.
2017. márc. 2. 22:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizikus nem egyenlő csillagász. Itthon az ELTE-re kell jelentkezned fizikus vagy földtudomány alapszakra onnan van szakosodás. Fizikáról jobban megéri jönni, mert innen akár van lehetőséged akár asztrofizika felé is elindulnod. Szóval ajánlott fizika emelt vagy matek emelt. Érdemes átmenned gimibe. A NASA nem foglalkoztat alapvetően csillagászokat. A csillagászok inkább obszervatóriumoknál dolgoznak és megfigyeléssel foglalkoznak. Az asztrofizikus ennél jóval több.
2017. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Arra is gondolj, hogy mit fogsz vele kezdeni utána. Külföldi egyetemről persze jobban el lehet helyezkedni akár Európában is, de ez egy hosszabb távú terv, és azt nem írtad, hogy külföldön szeretnél dolgozni. Magyarországon nincs nagy támogatottsága a csillagász munkának (bár elég széles a paletta, szóval nincs olyan, hogy "csillagász" állás.) Vannak kutató csoportok, de általában egyetemeken belül, és szinte amatőr szinten dolgoznak, mármint anyagilag (nem szakmailag). Ha NASA, akkor inkább ESA, jobbak az esélyeid.


De a lényeg, hogy jól gondold át, mert elég lutri. Szerintem korai most eldöntened, hogy külföldön akarsz-e tanulni, dolgozni, élni. Márpedig ha később úgy alakul, hogy nem, akkor itthon nehéz lesz "csillagászati" munkából megélned. Nem lebeszélni akarlak, mert ha kitartó és szorgalmas vagy, bármit elérhetsz, csak ne tegyél fel mindent egy lapra. :)

2017. márc. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Nincsenek csillagász állások, amatőr szinte. Hol élsz ember Konkoly Thege Miklós Csillagászati kutatóintézet ott van fent a Normafán. A csillagászkodás nem csak a távcsőbe figyelés. A hazai diplomával és teljesen jól el lehet helyezkedni.
2017. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9, Ezt kinek írtad? Egyébként persze, be lehet kopogni csillagvizsgálókba, lesz 5-10% esélye, hogy fel is veszik, csak mikor megtudja, hogy mit kell csinálni és mennyiért, futva fog menekülni. Ugyanis a csillagászokat nem a csillagvizsgálók alkalmazzák. A csillagvizsgáló teleszkópidőt biztosít, és ott magát a műszerparkot kell olyan állapotban tartani, hogy használható legyen. (Esetleg bemutatókat tartani iskolásoknak.)


És igen, csillagász végzettséggel igen jó helyekre lehet bekerülni, jól is lehet keresni, csak annak nem sok köze lesz ahhoz, amit a kérdező elképzelt.

2017. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!