Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől különbözik a pozitív...

Ccaninventor kérdése:

Mitől különbözik a pozitív töltés a negatívtól?

Figyelt kérdés
Méret? Alak? Energia? Szín? Erő-, energia vektora?

#pozitív töltés #Negatív -
2017. márc. 12. 18:39
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
84%

Alaphelyzetben csak a töltésben.

Azonban a mi környékünkön a pozitív töltés (proton) az kb. 2000-szer nehezebb a negatívnál (elektron).

2017. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#1


Hacsak a pozitív töltés nem "lyuk"-ként van jelen (pl. egy kristályrácsban), mert akkor egyszerűen elektronhiányt jelent - amit értelmezhetünk "negatív elektronként" is. :-)

2017. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
100%

van pozitron is


A negatív töltés meg abban különbözik a pozitívtól, hogy a köztük létrejövő erő milyen irányú. Hogy ez pontosan miért van így, azt senki nem tudja.

2017. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Én tudom és külön-külön tudom bizonyítani elektro-, magneto-, és aerodinamikai kísérlettel!
2017. márc. 12. 20:44
 5/59 Shai-Hulud ***** válasza:
Én még gondolatkísérlettel is!!!
2017. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül tettem fel EZT a kérdést és ÍGY! Sokan megkérdőjelezték "hozzáértésemet", kigúnyoltak vagy ajánlották, hogy beíratkozhatnék az elte atomfizikai szakra és akkor majd elég okos leszek ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljanak velem. Ám kielégítő magyarázatot a fent említett kérdésre egyik sem tudott adni. Kíváncsian várom gondolatmenetedet.
2017. márc. 12. 21:35
 7/59 Shai-Hulud ***** válasza:
90%
Spinjében Zolika, spinjében :-)
2017. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 Wadmalac ***** válasza:
91%

Most ezen kérdés válaszaival akarod igazolni, hogy tök más kérdésben igazad van vagy hülyeséget beszélsz?

Számomra nem tűnik valami jó hatásfokú módszernek.


Ha fel tudok tenni olyan kérdést, amire nem lehet kielégítő választ adni, akkor én vagyok az okosabb?

Eeee...

2017. márc. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 Mojjo ***** válasza:
89%

@6:

"beíratkozhatnék az elte atomfizikai szakra"


Na igen, ha jártál volna már egyetem környékén, tudhatnád, hogy nincs olyan, hogy atomfizika szak. Basszuss, még erről sincs fogalmad sem, akkor mi lehet a fejedben a fizika többi részével :) Amúgy ne iratkozz be az ELTE-re _fizika alapszakra_, felesleges. Egy félévig sem bírnád.


A kérdésedre meg baromi egyszerű a válasz: töltésükben.

2017. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Részecskefizikában a kvarkok számában különbözik.

A kvarkok töltése vagy -1/3 vagy +2/3 lehet, és egy hadron (még pontosabban barion) három kvarkból (és gluonokból) áll. Tehát a hadron töltése a három kvark variációi szerint lehet:

1.) -1/3, -1/3, -1/3, = -1

2.) -1/3, -1/3, +2/3, = 0

3.) -1/3, +2/3, +2/3, = 1

Három darab +2/3 töltésű kvark már nem tud hadront alkotni a fellépő taszítóerő miatt.

2017. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!