Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy l hosszú, r sugarú drótot...

Egy l hosszú, r sugarú drótot izzítva U feszültség hatására I áram folyik.1 cm2-en 1 s alatt sugárzó hő a hőmérséklettől függ. Mekkora legyen a 2l hosszú, azonos drót sugara, ha a teljesítmény megegyezik az előbbivel? Mekkora a drót feszültsége?

Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdéstől lemondtam a további gondolkodásról. :D Hogyhogy mekkora a drót feszültsége? Hát U, nem? Oda van írva, hogy: drótot... U feszültség hatására...

Vagy azt is szabályozhatjuk? Akkor meg a sugárra vonatkozó kérdés annyiféleképpen válaszolható meg, ahányféleképpen U helyett más-más feszkóra kapcsoljuk. Nem írtad el?

2017. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért nem írtad ki ide. Az állandó hőmérséklet fontos ebből, tehát a fajlagos ellenállás ugyanaz, kiesik a meggondolásokból.

Ugyanakkora teljesítményhez ugyanakkora áramnál ugyanakkora ellenállás kell, de akkor ugyanakkora feszültség lesz -ezért értelmetlen az utolsó kérdés, ezzel nem jutottunk előrébb.

Ugyanakkora ellenállás úgy lesz, ha a hosszat megnöveljük kétszeresére, hogy a keresztmetszetet is meg kell növelni kétszeresére. Levezetés után kiderülne, hogy ehhez gyök kettőszörös r sugár kell, mert a keresztmetszet a sugár négyzetével változik.


De ha az áram szabadon változhat, akkor az egyik teljesítményképlet, Inégyzet x R alapján kell változnia az ellenállásnak, és akkor a másik teljesítményképlet, Unégyzet / R alapján a feszültség is változik. No de mennyit változzon? :)

Ezt írtam le tegnap rövidebben.


Kíváncsi lennék, mit mond a tanár.

2017. márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!