Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik suli legyen? Ajánljatok...

Melyik suli legyen? Ajánljatok valamit!

Figyelt kérdés
7-es vagyok és már (régóta) el van döntve, hogy valószínűleg meteorológus szeretnék lenni. Keresgéltem is a neten ilyen-olyan sulikat, amik ezzel foglalkoznak. De semmit, sehol nem találtam. Tudnátok ajánlani valamit??(Bárhol az országban, de leginkább Pest és annak közelében gondolkodok.)
2010. máj. 11. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nezzel korul a foldrajz es a fizika OKTV dontobe jutottak iskolai kozt, es aszerint valogass.
2010. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem láttam még 7-est aki meteorológus akarna lenne

az olyan 'tudós felnőtt fajta'

a veled egyidősek még szinte királynők meg stbb akarnak lenne pl. szinész énekes

nem de?

meteorológusXD

Sok sikert

van időd még választani

és úgy is ha meglátsz a tvbe vmi jó szakmát akkor meg majd az akarsz lenni

2010. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan sulit válassz, ahol jó a földrajz és a fizika. Úgyis ezeket kéne felvenned majd fakultációra. Bár nem vagyok pesti, de ezeket te is könnyen meg tudod nézni, ha eddig nem tudtad milyen tantárgyak kellenek hozzá.
2010. máj. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

17:42!


Már miért ne tudhatná? Én is tudtam már 7-es koromban, hogy vegyész akarok lenni. És lám már 2-od éves egyetemista vagyok vegyész szakon. Nem magam miatt mondom, de tiszteletre méltó, ha az embernek vannak tervei és azok felé már minnél hamarabb küzdeni, haladni akar.


Kérdező: Mindenképpen erős gimnáziumba vagy természettudományi tagozatos iskolába menj! Első körben feltétlenül ajánlanám az Apáczai Gimnázium természettudományi tagozatát (ez különösen jó, mert az ELTE gyakorló iskolája és szinte egyenes út visz az egyetemre). De ami bárhová is mész nagyon fontos az az, hogy mindíg lásd magad előtt a célod és legyél kész bármit megtenni annak elérése érdekében! Nagyon sok munka lesz, de az eredmény megéri!!

Szóval hajrá minnél több földrajz, fizika, kémia, matematika!


Minden jót, sok sikert!

2010. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg kiskorom óta csillagász akartam lenni, de most biológusnak jelentkeztem. :)

Egyébként földrajz vagy földtudományi szakra kellene jelentkezned majd középiskola után és 3 év után fogsz majd szakosodni meteorológusnak. Szép szakma. :)

2010. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2010. máj. 11. 19:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Még egy FONTOS kérdés: az Apáczai és az ELTE ugyanaz??
2010. máj. 11. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:

ELTE = Eötvös Lóránd Tudományegyetem

Az Apáczai egy gimnázium, ami az ELTE gyakorlóiskolája is egyben. De ez "csak" annyit jelent, hogy ő a fenntartó és nem az állam. Keress rá googleba a weboldalán sokmindent megtalálsz

2010. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. máj. 13. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!