Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik az egérfogóban...

Mi történik az egérfogóban lévő egérrel?

Figyelt kérdés
Ha nem döglik meg egyből, és elengedem, akkor maradandó egyensúlyvesztés alakul ki, vagy egy idő után helyreáll?

#egér #csap #pusztítás #írtás #egérfogó #fejbe vág #nyakon csap
2017. márc. 25. 11:56
1 2 3 4
 1/32 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát ebből a távolságból, állatorvosi diploma nélkül marha nehéz ám megmondani, miért tántorog az egered.


Vagy agyrázkódás, vagy komoly belső sérülés.Vagyis vagy kiheveri, vagy nem.


Az egérfogó nem éppen egy precíziós célzott sérülésokozó eszköz, ez egy agyonbszó-szerkezet.


Nem mondom, hogy egy patkányméreg humánusabb, de nincs garancia a gyors fájdalommentes kivégzésre.


Aszerint árt, ahol épp talál.


A kérdést beindító egeredről szerintem csak ó maga tudja, őt éppen hogyan találta el.

2017. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

De nagyjából ugyanott szokta eltalálni. Nem fogja a hátsó lábát eltalálni sehogy csak a fejét, vagy a nyakát, vagy a kettőt együtt keresztbe. Közelből meg tudnád állapítani? :D

Engem úgy érdekel, hogy mije sérülhet meg, és mennyire, ami ezt okozza. És meddig okozza, ha elmúlik?

2017. márc. 25. 12:55
 3/32 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nézd, rá tud csapni a fejére, vagy agyrázkódás, vagy betöri a koponyát és nyekk. Rá tud verni a nyakára, vagy töri is a gerincet, vagy nem. Lehetetlen megmondani.

Frász tudja. Ha egy ilyen trauma után még van kedve tántorogni, valószínűleg túlélhetőt kapott csak.

2017. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Milyen egérfogó? Amibe bemászik, és nem tud kimászni, az nem okoz maradandó sérülést, maximum csak átmeneti lelki traumát. Ugyan így az cserép-diós egérfogó is.

A lecsapódók már okozhatnak súlyos, akár halálos sérülést is, attól függően, hogy hol csap rá. Van, hogy úgy találja el a fejét, nyakát, hogy azonnal elpusztul, de volt már olyan is, hogy a farkát csípte oda, és kutya baj sem lett, az ijedtségen kívül, és a két véglet között bármi megtörténhet.

Nagyjából az történik, mint azzal az emberrel, akit autó ütött el:

- azonnal meghal

- később hal meg

- maradandó károsodást szenved

- károsodást szenved, de meggyógyul

- kutya (egér) baja sem lesz

2017. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Én abban nem kételkedek, hogy ezek nem döglenek meg, de az nekem kevés. Nekem nem normálisan mozgó egerek nem kellenek.

Amúgy is elbújnak mindig, aztán, ha előjönnek, akkor normálisan mozgó egereket akarok nézegetni.

2017. márc. 25. 13:24
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olyan csapdát állíts, amibe bemásznak, de ki nem tudnak.
2017. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
De én ezekről akarom megtudni, hogy mennyit várjak, hogy kiderüljön, hogy elmúlik-e.
2017. márc. 25. 13:54
 8/32 anonim ***** válasza:
Szerintem marhára morcos lesz, az történik vele.
2017. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Wadmalac ***** válasza:
93%

"Amúgy is elbújnak mindig, aztán, ha előjönnek, akkor normálisan mozgó egereket akarok nézegetni."

Ebben az esetben javasolnám a csapda totális kiiktatását és minden sötét zug megtömését magokkal meg szalonnadarabkákkal. Pár hónap és annyi normálisan mozgó egeret nézhetsz, hogy csak na.

A másik véglet az amcsi irtó technika, amikor az egész házat elgázosítják ciánnal.

Hát az nem hagy köhögő egereket.

Mondjuk ilyen kezeléskor nem árt házon kívül lenni, bár te tudod, ízlés kérdése.

2017. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nem normálisan mozgó egerek nem kellenek. "


Nekünk van hátul a fészerben vagy 20-30 darab biztos, és mind teljesen normálisan mozog. Neked adom mindet, viheted nyugodtan őket.

2017. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!