Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet megtalálni a...

Hogyan lehet megtalálni a bolygókat/galaxisokat stb. az égen?

Figyelt kérdés
Amatőr csillagász vagyok, kevés tapasztalattal. Egy Celestron Astromaster 114-em van és segítségre lenne szükségem.

2017. ápr. 13. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Stellaris programot ajánlom
2017. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha komolyabb tudású ingyenes progit szeretnél, akkor én a Skychart (korábbi nevén Carte Du Ciel) progit ajánlom.


[link]

2017. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a skycahrtot....De hogy kell használni?
2017. ápr. 13. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a Stellariumot ajánlom, ez talán a legelterjedtebb, nagyon egyszerű kezelni. Nem tudom első nem ezt akart-e írni.


Bolygókat egyébként könnyen észreveheted, általában fényesebb pontok az égen, amik nem szcintillálnak, tehát nem remeg a pont és nem változik a színe, mint a csillagoknak. Ezenfelül a bolygókat durván azon a sávon kell keresned, ahol a Nap haladt aznap. Ugye nagyjából a bolygók egy síkban vannak, ennek a következménye a Földről nézve, hogy a Nap és bolygók nagyjából egy síkban haladnak az égen.


Galaxisokkal már nehezebb. Szabad szemmel csak az Andromédát láthatod, de azt is csak fényszennyezés mentes helyen és ott is csak periférikusan. Keresd meg stellariumban amit nézni akarsz, lődd be a helyét a fényesebb csillagok segítségével, majd ezeket a csillagokat keresd meg az égen és az alapján pásztázd át a távcsővel azt a területet, ahol nagyjából sejted a galaxist.


Sok sikert!

2017. ápr. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!