Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azon kívül, hogy egyszer-kétsz...

Azon kívül, hogy egyszer-kétszer megdőlt néhány városban a melegrekord, és néhány napon át sütött a nap, az idei év eddig elképesztően hideg, Magyarországon szokatlanul. Mi történt az éghajlatunkkal?

Figyelt kérdés
És ne mondjátok, hogy májushoz közeledve a 12-16 fokos délutánok a normálisak, már bőven sokkal jobb időnek kellene lennie.
2017. ápr. 17. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Évszázados dolog ez, nincs itt semmi látnivaló! Úgy hívják hogy májusi fagyok, népiesen fagyosszentek. [link]
2017. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Öőö.....Április van...Mindegy,tudom mi a lényeg.Igazából eddog tényleg az volt hogy meleg volt és minden baj volt,most meg egyszer meleg,egyszer hideg.Nos,nem vagxok egy nagy ész,de szerintem a levegőszennyezés és társaik miatt val9színűleg beindult a Föld úgymond védekező rendszete,amely folyamatosan küzd a pusztìtó emberek ellen.Vagyis,ha nem szeretnénk ilyen változatlan időjárást,igenis sokkal jobban oda kell figyelni környezetünkre
2017. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem a felháborodásodat, átlagban 5 év közül kettő ilyen, kettő melegebb egy pedig hűvösebb volt elmúlt 30 éves viszonylatban. Szóval ne mondd, hogy ne mondjuk, hogy ez normális, mert az, teljes mértékben.


Valóban hidegrekordok dőltek meg néhol az országban januárban, ez valóban lejjebb húzza majd az idei hőmérsékleti átlagot. De azért azt mondani a mostani időjárásra, hogy "elképesztően hideg", az azért nagyon enyhén szólva is elképesztően túlzó. Volt már olyan, hogy ezeken a napokon -5 fok alá csökkent éjszaka a hőmérséklet, és nappal sem ment nagyon 0 fölé. És mindez kb. 5 éve volt, nem is olyan régen. Ha arra azt mondanád, hogy elképesztően hideg, akkor az teljesen helyénvaló lenne. De ha már a 12-15 fokos nappali hőmérséklettől is elképedsz, akkor kösd fel jól a gatyád, mert várhatóan jó sokszor fogsz még elképedni az elkövetkezendő évek folyamán :)

2017. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ennyit erről. Havaseső, téli idő majdnem májusban. Fagy, jéghideg idő, 1 hétig volt tavaszunk, többi utó-tél
2017. ápr. 19. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondj csak egy olyan évtizedet az elmúlt 100 évből, amelyikben nem volt legalább egy, de inkább kettő olyan év, amelyikben volt hasonló időjárás áprilisban. Nem néztem utána, de látatlanban is azt mondom, hogy nem fogsz találni. Ennyit erről.
2017. ápr. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mellesleg még mindig van egy szűk hónap a fagyosszentekig, nem tudom, hallottál-e már róla. Addig bármikor süllyedhet éjszaka a hőmérséklet 0 fok alá (és gyakran szokott is), valamint köszönthet be napokra a mostanihoz hasonló időjárás (ez sem ritka).

[link]

2017. ápr. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy apróság, ami eszembe jutott a kérdésedet olvasván, egy rövid bejátszás egy ismert filmből:

https://www.youtube.com/watch?v=l0LVO44vUu4

2017. ápr. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!