Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Május végétől szeptember...

Május végétől szeptember elejéig észak felé be sem sötétedik teljesen?

Figyelt kérdés

Izlandot,Norvégiát ne írjátok amik nagyon északon vannak,mert azt tudom,hogy ott kb. 3 óra az éjj és az is csak szürkületi derengés,nincs teljes sötétség.


Arra vagyok kíváncs,hogy amik már lentebb vannak országok és Magyarországhoz közel vannak de Magyarországtól mégis északra.


Magyarországon június 21. körűl is teljes sötétség van este fél 10-től hajnal fél 4-ig.


Viszonr Lengyelországban azért hosszabb az éjjel mint Norvégiában,Lengyelben,ha nincs is 6 óra az éj mint nálunk,hanem gondolom 5 óra ott is meg van,viszont Lengyelországban is olyan az éjjel,hogy már ott sem sötétedik be teljesen,hanem az a kb. 5 órás éjjel is félsötét vagy esetleg a félsötétnél kicsit sötétebb de nincs teljes sötétség?

Sőt már Szlovákia északi részén sem korom sötét az éjjel mint nálunk?


Azt ne feledjük,hogy a nyári időszakra értem a kérdést.

Flightradaron amúgy lehet erről élő érdekes dolgot látni,követni,azonkívűl,hogy a repülőket mutatja de ebbe nem menjünk bele.



2017. máj. 6. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Most megnéztem neked a planetárium programommal, és Krakkóból még szinte tökéletes sötét lesz éjjel 0:40 körül, mikor a Nap a legmélyebben van a horizont alatt, de már Gdanskból nézve marad egy kis derengés, ami még mindig nagyon sötét, de már azért egyértelműen kivehető. Fehér éjszakának pedig csak azt lehet nevezni, ha a Nap 6 foknál sem megy mélyebbre, ami csak 60,5° szélesség felett van.
2017. máj. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!