Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mondják még mindig...

Miért mondják még mindig sokan, hogy a (nem madár) dinoszauruszok (kb. ) 65 millió éve haltak ki, amikor az inkább 66-65,5 millió éve volt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 6. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyerek voltam, még mindenhol 65 millió évről beszéltek, de gyanús nekem hogy már félmillió múltam volna O.o
2017. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
földtörténeti viszonyaltokban senkit nem érdekel fél-1 millió év, nekem államvizsga tételem is volt ilyen, és finoman szólva is tojtam a "pontos" időpontokra. Egyrészt nagyságrendilek elhanyagolható, másrészt pont ezért feleseges ezt ennyire kicentizni, mert olyan kevés ismeretünk van róla, hogy ez mind kb. időpont...
2017. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan kormeghatározási módszer ami 10milliós távlatokban ne dolgozna minimum 10%-os hibával, tehát értelmetlen 0,5-1millió évekről beszélni ilyen távlatokban.
2017. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát, pedig pont,hogy pár éve változtatták meg a 65 millió évet a tudósok vagy 65,5 vagy 66 millió évre.
2017. máj. 6. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mit nem ertesz azon, hogy ez egy közelítő érték? aki 2 millióval nagyobbat mond is csak valószínűbb, hogy téved de ettől még simán lehet, hogy ő áll közelebb az igazsághoz, mint a meghatározott év.
2017. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ahogy előttem már írták a földtörténeti viszonylatban az a 500.000 év semmit sem jelent.
2017. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a történelem előtti időszakban senkit se érdekel félmillió év.
2017. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Az nem az a probléma, hogy 65 vagy 66, kormeghatározási tehnikák fejlődtek. A probléma ez a nem madár dinó dolog. A madarak nem dinók ilyen egyszerű. Nincs olyan, hogy madár dinó és nem madár dinó.
2021. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!