Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy kell a háromszög szögfüggvényeit tört alakban felírni?

Figyelt kérdés
A nevezetes szögeké benne van a 4jegyü függvénytáblázatban, de a 70 fok, 20 fok, 50 fok kéne a feladathoz és nem tudom, hogy számoljam ki gép nélkül..:/

2017. máj. 7. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

őő..azért 4jegyű függvénytáblázat, mert a fontosabb függvények értékeit 4 tizedesjegy pontossággal ki lehet belőle olvasni.

Igen, a nem nevezetes szögeké is benne van. Csak kéne tudni használni.

A nevezetes szögekét meg illik fejből tudni.


Amúgy ezekre gondolsz?

szinusz = szemközti befogó / átfogó

koszinusz = szomszédos befogó / átfogó

tangens = szemközti / szomszédos

De ezeket is mind megtalálod a 4jegyűben...

2017. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:

1. A négyjegyű függvénytáblázat pont arra való, hogy egy táblázatban meg tudod keresni, hogy egy adott szögnek – adott pontosságon belül – mennyi a szinusza, koszinusza, stb…


2. Számítógép előtt ülsz. Van rajta számológép. De vannak online számológépek is (pl. [link] ), illetve maga a Google is tartalmaz számológépet. Persze ehhez tudni kell, hogy alapvetően radiánban számolnak ezek. Van, ami tud radiánban is, fokban is számolni, ilyen esetben van egy rad/deg kapcsoló (deg=degree=fok). Illetve ehhez tudni kell a kettő között váltani.

360° = 2π (rad)

Ergo x° = x * 2π/360 = x * π/180


Ha tehát a sin(70°)-ra vagy kíváncsi, akkor:

[link]

2017. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem fogalmaztam jól. A feladat kéri, hogy ne használjak számológépet. A négyjegyüben tényleg mindegyiké benne van, de cdak tizedes tt alakban,nekem pedig ez az alak kéne: sin(45°)=√2/2
2017. máj. 8. 08:31
 4/5 anonim ***** válasza:

A nevezetes értékeket kiszámíthatod egy négyzet és egy szabályos háromszög feléből. Innen az összefüggésekkel kiszámolhatod 15 fokonként, félszög és különbségszög segítségével. Ha van képlet a harmadolásra (függvénytáblázat?), akkor lehet harmadolni a 15 fokot, majd kiszámolni a 20, az 50 és a 70 fokot.

Van még a szabályos ötszög, abból kaphatsz még további értékeket. A 72 fok kétszeri felezésével megkaphatod a 18 fok szögfüggvényeit, innen a 3 fokéit.

2017. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^
2017. máj. 8. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!