Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok olyan filmeket...

Tudnátok olyan filmeket mondani, példával, amikben fizikai lehetetlenségek vannak? Nagyon megköszönném :D

Figyelt kérdés

2017. máj. 9. 16:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy csapat, aki összeszedte a filmes baromságokat, és ha jól emlékszem az Armageddon Bruce Willissel vitte a prímet. Állítólag 2000 hülyeség volt benne. Egy közeledő aszteroidát akartak felrobbantani úgy, hogy lukat fúrtak bele, és egy hidrogénbombával szét robbantják. Olyan bakik voltak benne, mint hogy a légüres térben lehetett hallani hogy a sziklához csapódnak a csövek, úgy terjed a hang mint a földön.
2017. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában minden akciófilmben, sci-fi-ben van egy szakajtónyi fizikai lehetetlenség. Én kb. 20 éve nem láttam olyan filmet, amiben nem volt, vagy legalábbis nem szembetűnő.
2017. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
"Olyan bakik voltak benne, mint hogy a légüres térben lehetett hallani hogy a sziklához csapódnak a csövek, úgy terjed a hang mint a földön." - ez nagyjából minden űrben játszódó jelenetben így van. Ha én sci-fi filmet csinálnék, én is odaraknám a hangeffektusokat.
2017. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mátrix, Eredet, Az erő krónikája
2017. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább biológiai: volt egy sorozat, hogy Bruce Willis hányszor hallt volna meg a Die Hard filmekben... Várjál, meg is keresem neked: [link]
2017. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szinte minden filmben vannak fizikai lehetetlenségek.


Most nekem ami eszembe jutott, a Szupercsapat egy 2000 utáni feldolgozása (tehát nem a régi sorozatbéli szereplőkkel), abban vagy egy jelenet, hogy tankkal kizuhannak egy repülőből, és megijednek, hogy ha a földre zuhannak, akkor szétzúzódnak. De meglátnak maguk alatt egy tavat, és úgy irányítják bele magukat, hogy a tankkal elkezdenek tüzelni, és a tüzelés ellenhatásaival szépen belekoordinálják magukat a tóba...


Na, ott a fejemet fogtam.

2017. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a valaszt!
2017. máj. 10. 08:53
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

Fast&Furious összes részében lexarják a kocsiröptetések a ballistikus ívet.

A szállító-filmekben is.

A Bosszúállók-sorozatban is sok akciójelenet megerőszakolja Newton bácsit, a szereplők, motorbiciklik stb. úgy tudnak röpködni, mintha se gravitáció,se tehetetlenség nem létezne.

Persze a gravitáció Vasembernél nem játszik, de a tehetetlenség igen. Ő is sokszor csapódik be ezer G-val, nincs az a páncél, amiben ne kenődne lekvárrá.

Thort hagyjuk, mégiscsak egy isten. :D

2017. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 EagleHUN ***** válasza:
100%

Félek majdnem az összes film felkerülne a listára.

Az összes sci-fi (ritka kivételekkel), az akciófilmek és látvány filmek nagy része, horrorok, thrillerek majdnem mind.


Kivéve persze a romatikus filmeket és drámákat...


Ilyen hosszú listát ki fog neked készíteni?

2017. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tom Benko ***** válasza:
100%

Csak a sci-finek beállítottakat érdemes figyelembe venni, a többi esti mese legfeljebb. Tehát az ilyen szuperhősös/sárkányos/stb... filmeket hagyjuk, mert azoknak már az alapfelvetési is baromság. Esetleg még az akciófilmek maradhatnak.


Itt egy érdekes felsorolás: [link]

Vannak benne érdekes meglátások, bár nem éppen mai darab.


Itt egy másik lista: [link]


Másik vég (érdekes, hogy mekkora átfedések vannak): [link]


[link]


[link]

2017. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!