Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha K2CO3-at (Kálium-karbonátot...

Ha K2CO3-at (Kálium-karbonátot) fogyasztok lesz valami bajom? (Tehát 2-3 grammot 300-400 mili vízben feloldva)

Figyelt kérdés
2017. máj. 23. 19:43
 1/10 anonim válasza:
büdös leszel tőle, és még kövér is
2017. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kövér? Miért? Azért fordult meg a fejemben, ez az ötlet, mivel kéne káliumot pótolnom, és eszembe jutott, hogy a kálcium-karbonátot szokták használni kálcium pótlásra, így felmerült a gondolat, hogy kálium-karbonát nem-e jó kálium pótlása, természetesen jól felhígítva vízzel.
2017. máj. 23. 21:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah, tehát szén-dioxidot termel víz reakcióval, ugye? És ha felforralom a vízet (míg az összes szén-dioxid elnem fogy belőle)?
2017. máj. 23. 21:11
 4/10 A kérdező kommentje:
K2CO3 + H2O = 2KOH + CO2?
2017. máj. 23. 21:12
 5/10 A kérdező kommentje:
CaCO3 + H2O = CaOH + CO2 + -OH? (Ez játszódik le a gyomorban is kálcium-karbonátnál?)
2017. máj. 23. 21:16
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha rakok a vízbe egy kis citromsavat?
2017. máj. 23. 21:21
 7/10 Walter_Dornberger ***** válasza:

én nem tenném, a szervezet K+/Na+ ionegyensúlyának megbontása halálos kimenetelű is lehet.

a részleteket itt:

[link]

2017. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de azért tenném, mivel alacsony leheta kálium szintem (ha magas kálium tartalmú ételt eszek, akkor egy olyan 20-30 percen belül kirobbanóan érzem magamat (pl.: Burgonya, lencse, húsok)
2017. máj. 24. 18:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Bár lehet a B-vitamintól is (de ha sok B-vitamint szedek tablettával akkor nem érzem magamat olyan kirobbanóan, mint pl.: 200 gramm sertés/csirke szív elfogyasztása után.)
2017. máj. 24. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni miért fantáziálsz ennyit a szervetlen sók fogyasztásával kapcsolatban. Még speciális palacsintát is készítenél. Minek?

Ha kirobbanóan érzed magad a burgonyától meg a lencsétől meg a húsoktól, akkor egyél burgonyát, meg lencsét, meg húsokat!!

És ne kálium karbonátot!


[Ha vashiányod van, többféle vastartalmú gyógyszer is kapható. Az olcsóbbak szervetlen vasat tartalmaznak. Fekete lesz a székleted tőle, és szorulásod is lesz. A drágábbak szerves komplexben tartalmazzák a vasat, nem lesz fekete a székleted és nem kapsz szorulást. És a múlt században Nobel díjat is osztottak a vérszegénység máj-diétával való kezeléséért.]

Szóval ne szervetlen só formájában akarj káliumot bevinni, mert közel sem hasznosul olyan jól. Egyél hüvelyeseket, csonthéjasokat, húsokat vagy banánt inkább!

2017. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!