Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért érezzük a klór szagát,...

Miért érezzük a klór szagát, és miért nem a nitrogénét?

Figyelt kérdés
...hangzik a kérdés a biológia, szaglással és ízérzékeléssel foglalkozó házi dolgozatomban. Mielőtt valaki azt írná hogy nézzek utána a neten már megtettem és erre a kérdésre egy normális választ sem sikerült összeszednem sehonnan. Ha valaki esetleg erre tudna nekem írni egy megfelelő és értelmes választ azt nagyon nagyon megköszönném! Amúgy kemoreceptorok témában próbáltam meglelni a választ, de minden erőlködésem ellenére sikertelen volt. :( Előre is köszönöm a segítséget!

2017. máj. 25. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert a klór reagál a vízzel, a nitrogén meg teljesen inert.
2017. máj. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az oxigén pl. nem inert, mégsem érzed a szagát.
2017. máj. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és a gyertyának is van szaga, mégsem reagál a vízzel.
2017. máj. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Eléggé meg lennél lőve, ha állandóan nitrogént kéne szagolnod.
2017. máj. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Tán mert a nitrogénnek nincsen szaga? Ha lenne, és büdös lenne, egész nap büdösben ücsörögnénk.
2017. máj. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Bioszos válasz:

78% nitrogén állandóan érzett szagából milyen információt szerezne bármilyen élőlény ami segíti az evolúcióban, túlélésben? Csak zavaró lenne számára!


Kémiás válasz:

Mert inert gáz a nitrogén. Míg a chlór reakcióképes, sőt roncsoló hatású.

2017. máj. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A Föld légkörének alapvető összetevői nitrogén, oxigén, némi argon meg CO2.

Ezek mindig jelen is voltak evolúciónk folyamán.

Így az ég egy világon semmi értelme nem volt ezekre a gázokra szaglóérzéket kifejleszteni, pontosabban az ebben élő lényeknek előnyösebb ignorálni ezeket a gázokat és azokra fókuszálni, amik NEM alapvető összetevők, így információ-értékük van, veszély, élelem stb. szempontból.


Hasonló: a víz ízét sem érezzük, csak egyes, abban oldott összetevőkét.

2017. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Most utánakeresgéltem neten, létezik-e bármilyen szenzor elemi nitrogén kimutatására.

Nem találtam (nem nitrogén vegyületre! Elemi nitrogénre!).

Gondolom erre nem csak a nitrogén általános jelenléte az ok, hanem az is, hogy a kimutatás kémiai-szenzorikus úton nem egyszerű játék (spektrálisan biztosan működik).

Amire meg mi nem tudunksdzenzort csinálni, arra az evolúció sem nagyon. Főleg, ha igazán nincs is értelme.

2017. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat! Kitűnő választ tudok így írni erre a kérdésre! Köszönöm szépen! :) Ezer hála, sajnos nem asztalom a kémia meg a biokémia...úgyhogy nem biztos hogy magamtól rájöttem volna a válaszra, pedig nem egy agysebészi dolog ahogy itt olvastam :D Egy jeggyel jobbat kapok a doga által év végén úgyhogy tényleg hála!
2017. máj. 25. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!