Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Ráktérítő Biológia vagy...

Kopjle kérdése:

A Ráktérítő Biológia vagy földrajz?

Figyelt kérdés
Egyik barátom azt állítja hogy a Ráktérítő Biológia,bioszból tanuljuk ...És nem hiszi el nekem hogy az Földrajz..

2017. jún. 3. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Bioszból mégis mit tanulnátok erről? Szerintem azt sem tudja, miről van szó.
2017. jún. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy bioszon is előkerül, amikor a biomokról tanítanak.


De alapvetően egy földrajzi fogalomról van szó. A rákhoz, mint állathoz vagy betegséghez nincsen köze.

Az elnevezésnek a Rák csillagképhez van köze.

2017. jún. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
a Bakterítőt pedig majd mezőgazdasági ismeretekből fogjátok tanulni ;-)
2017. jún. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
En azt a döntést nem ertem ami alapján inkább ide írtad ki mint hogy a Googlebe
2017. jún. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőhöz tartozhat, ugyanis a tudományos tárgyak között vannak átfedések. Ökológiánál, a különböző társulásoknál taníthatták, de ha nekem sem hiszed el, menj el egy közeli könyvtárba, Mozaik 12.-es tankönyv 80. oldal.
2017. jún. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

#5 én elhiszem neked, hogy ez benne van valamelyik tankönyvben. Csak egyet vitatok. Miért nevezed tankönyvnek, nem lenne helyesebb (és pontosabb) félrevezetést célzó maszlagnak nevezni? Ma rengeteg ilyen van tankönyv címszó alatt.


Kérdező neked van igazad. A biológiához kicsit kevesebb köze van, mint neked a német kormányhivatalhoz.

2017. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os szövegértelmezés .. Miért ne kerülhetne elő biológiából a földrajz? mondjuk az élőhelyeknél, a fajok elterjedésénél?

Am az egész világ földrajz )és történelem) , így főként oda tartozik persze .

2017. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
vagy a baktéritő*
2017. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Félrevezetést célzó maszlagnak? Ugyanis? Mi a baj a mozaikos biológia tankönyvvel, ami nem foglal állást semmiben, csak puszta biológiai tényeket közöl? Ha a tudomány validságát, igazát vitatod, az már a te problémád.
2017. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 aperitif ***** válasza:
71%

" Miért ne kerülhetne elő biológiából a földrajz? mondjuk az élőhelyeknél, a fajok elterjedésénél?"


Senki nem vitatja, hogy ne kerülhetnének elő egy biológiai tankönyvben a nevezetes szélességi körök, de attól még a Ráktérítő, vagy az Egyenlítő nem válik biológiai fogalommá. Ilyen alapon a jegesmedve is lehetne földrajzi fogalom, mert az Északi sarkkörön él.

2017. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!