Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség az Agyi kapacit...

Janavok kérdése:

Mi a különbség az Agyi kapacitás és az IQ között? Vagy ugyan az mindkettő?

Figyelt kérdés
2017. jún. 4. 07:27
 1/7 Ay carramba! ***** válasza:
12%
Az IQ az értelmi képességet jelenti, lényegében azt, hogy mennyire logikus a gondolkodásod. Az agyi kapacitás pedig azt a mennyiséget , hogy az agyad, mint szerv, mekkora méretű neuronok szempontjából. Szóval az agyi kapacitásból következik az IQ.
2017. jún. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ay carramba! ***** válasza:
24%
"mekkora méretű neuronok szempontjából" Ezt úgy értettem, hogy mennyi a szürkeállományod, körülbelül.
2017. jún. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:

1-2-es

- Nem csak a szürkeállománytól függ a fehérben is

vannak neuronok!

- Én inkább a memóriára érteném a kapacitást.

Hogy mennyi mindent tudott megjegyezni az az illető.

Nyilván ez függ a neuronok számától is.


Viszont az IQ-t nem ez hanem a kapcsolatok minősége,

az illető világképének kiforrottsága, logikus gondolkodásra való képesség, sőt még az adatfeldolgozó képessége is befolyásolja (igaz ez utóbbi inkább az IQ teszt kitöltését akadályozza).


Tehát lehet valakinek nagy lexikális tudása (nagy memória kapacitás) ha a világképe nem kellően kiforrott vagy rosszul rakta össze, tehát hibás akkor nem feltétlenül fog jó eredményt elérni egy IQ teszten.

(Pl: Nagy lexikális tudással, de kevéssé jó logikai érzékkel ugyanaz a személy lehet rossz IQ teszten, de pl nyerhet a Legyen ön is milliomosban! Logikai érzék és kiforrott világkép azaz helyes következtetési rendszer nélkül persze mindkettő bukta!)


Plusz ott van a térlátás és geometriai formák érzékelése, ami gyakori az IQ teszten. Ám sokaknál rossz vagy hiányzik ez a képesség, attól függetlenül hogy az illető lehet okos.


Szóval én nem állítanék fel ilyen egyértelmű egyenlőséget sem a kapacitás és IQ, sem a sejtek száma és IQ közt.

A neuronok közti kapcsolatok minősége és mennyisége sokkal fontosabb!

Az IQ tesztnek egyedi sajátosságai vannak. Nem személyre szabott. Be lehet gyakorolni. Valójában nem objektív a föld teljes lakosságára nézve, csak törekednek rá hogy legalább közelítse azt.

2017. jún. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ay carramba! ***** válasza:
Hinnye, tényleg kihagytam a fehérállományt! Kapkodtam, és tessék, hibáztam! Köszi a pontosítást!
2017. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jún. 5. 08:54
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: A hivatalos IQ teszteket (pl Mensa) az adott ország átlagára sztenderdizálják. A jó IQ teszt nyelvtől és lexikális tudástól függetlenül méri a logikus gondolkodás képességét, épp ezért bármilyen kultúrában használható. Vannak adaptív tesztek is, melyek az előző válaszok alapján adják az új kérdéseket, így ezeket begyakorolni sem lehet.

Egyébként maga az IQ függ az alkalmazott szórástól, ezért inkább a percentilis, ami releváns. A Mensa esetében pl. 98 percentilis kell a tagsághoz, azaz hogy az emberek 98%-tól jobb eredményt érj el. Ez 15-ös szórásnál (amit pl itthon használnak) 130-as IQ-t jelent, de 25-ös szórással (amit a Britek használnak) 148-as IQ jelenti a 98 percentilist.

2017. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:
Kösz a kiegészítést.
2017. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!