Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Tisza Tokajnál sokkal...

A Tisza Tokajnál sokkal szélesebb mint Szolnoknál?

Figyelt kérdés

A "Tisza wikipédia" leírásban sok mindent ír a Tiszáról ,de van amit nem ír,pl. azt sem írja,hogy Magyarországon mely városnál milyen széles. Pedig ezek pont érdekelnének.

Meg ugye az is,hogy Szolnoknál úgy vettem észre,hogy nem olyan széles mint pl. Tokajnál,ott nagyon szélesnek láttam.


Igaz ez vagy csak én láttam úgy?


Ugyanis csak a vonatból láttam mindkét helyen csak egy pillanatig míg a vonattal keresztűlsuhantunk a Tisza felett a hídon.



2017. jún. 5. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Légi fényképekből le lehet mérni - példáulGoogle earth segítségével:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EagleHUN ***** válasza:

"Légi fényképekből le lehet mérni - példáulGoogle earth segítségével: "


Gyakorlatilag ebből nem lehet megmondani semmit!


Mert nem egyszerre készültek a képek, és közben a vízállás is változhatott. És a vízállással a szélessége és mélysége is változik, ráadásul az ártér szélességétől függően!


Sőt ha pont egyszerre készültek a képek akkor is lehet különböző a vízállás és ezzel a szélesség/mélység is, mert lehet hogy az egyik helyen épp egy árhullám vonul le.

És még ehhez jön hozzá a meder mélysége az ártér szélessége az adott helyen.


Szóval maximum abból lehetne kiindulni hogy egy adott vízmércénél mondjuk a 0 jelzés magasságában milyen széles az adott folyó. De ez az információ is teljesen használhatatlan.


Ahogy a hidak hossza, sem a rajtuk keresztül való áthaladás sebessége/ideje sem mond el semmilyen használható információt egy adott folyóról sem!


Annyit viszont bizton állíthatunk, hogy a szállított vízmennyiség a Tiszán Szegednél jóval nagyobb mint Tokajnál.

Mivel közben beleömlik egy csomó más folyó is.

2017. jún. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ránézésre szélesebb Tokajnál, mint pl Szolnok alatt a 4-es hídjáról nézve. Viszont én figyelembe venném, hogy Szolnok felett Kiskörénél vissza van duzzasztva, szerintem az sem kizárt, hogy e miatt valamivel kisebb a Kőrösök feletti vízhozam, mint az duzzasztó fölött.
2017. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EagleHUN ***** válasza:

Tokaj alatt tiszalöknél is vissza van duzzastva, nem csak erőmű miatt, hanem a Keleti Főcsatornába is innen jut víz.

Kiskörétől pedig a Nagykunsági öntöző főcsatornába jut a víz.

Mindkettő a körösbe fut, így mondhatni természetes hogy a Tisza középső szakaszán Tokaj és a Körös torkolat közt alacsonyabb a vízállás legtöbbször.

2017. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen ennek Tiszalök és Kisköre az oka, hogy a középső Tisza vidékén nem olyan széles a folyó. Én Tiszaújvárosnál láttam rendszeresen a Tiszát és én is észrevettem ezt a különbséget, ami logikusan nézve tényleg furcsa elsőre, de aztán rájövünk hogy JAAA, hát közben két helyen is "bele van szólva" :D
2017. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!